Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mustafa Kemal Atatürk Devrimleri: Cumhuriyet’in İlanı

16 Kasım, 2010 | 08:30

Mustafa Kemal Atatürk Devrimleri: Cumhuriyet’in İlanı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı olan Mustafa Kemal Atatürk Türkiye’yi “Çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmak” için Siyasal,Toplumsal, Hukuk, Eğitim, Kültür ve Ekonomi alanlarında bir çok devrim yapmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk devrimleri gerçekleştirirken; milletin karakterine, şartlara ve çağın gereklerine uygun ve ilerlemeyi sağlayacak yeni kurumlar kurmayı yani Türkiye’nin laik ve demokratik bir ülke haline gelmesini hedeflemiştir.

Siyasi alandaki devrimlerin kuşkusuz en önemlilerinden Cumhuriyetin İlanı’dır. Türk kurtuluş mücadelesinin askeri ve siyasi alanda zafere ulaşmasının bir sonucu olan Cumhuriyet’in ilanı;29 Ekim 1923 yılında gerçekleşmiştir. Cumhuriyet’in ilanı ile Devletin yönetim şekli belirlenmiştir.

Cumhuriyetin ilanı, Türk Ulusu’nun çağdaş uygarlık seviyesine çıkaran inkılaplar için elverişli bir ortam da hazırlamıştır. Siyasal alanda yapılan diğer önemli devrimler ise Saltanatın ve Halifeliğin kaldırılmasıdır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk Cumhuriyet Rejimi, Atatürk Devrimleri, Cumhuriyet, Cumhuriyet Bayramı, Cumhuriyet İlanı, Mustafa Kemal Atatürk Devrimleri, Saltanatın Kaldırılması, Siyasal Alandaki Devrimler,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları