Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Müşfik Kenter hayatını kaybetti

15 Ağustos, 2012 | 17:50

Sanatçı  Müşfik Kenter hayatını kaybetti. Bir süredir tedavisi devam eden Müşfik Kenter bugün hayata gözlerini yumdu.

Efsanevi tiyatrocu Müşfik Kenter  bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 80 yaşında hayata gözlerini yuman usta oyuncu akciğer kanseri ve buna bağlı gelişen akciğer enfeksiyonu nedeniyle tedavi altına alınmıştı. 7 Ağustos Salı günü yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan Tiyatro sanatçısı Müşfik Kenter bugün aramızdan ayrıldı

Müşfik Kenter için Cuma günü saat 10:00′da Kenter Tiyatrosu’nda bir tören düzenlenecek.

Müşfik Kenter Kimdir?

Diplomat Ahmet Naci Kenter ve Olga Cynthia’nın oğlu olarak 1932’de İstanbul’da dünyaya gelen, Müşfik 1947’de, Ankara Devlet Tiyatrosu Çocuk bölümünde tiyatroya başladı. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirip devlet tiyatrosuna giren Kenter, 1959’da İstanbul’a geldi. Küçük Sahne’de bir dönem Muhsin Ertuğrul’la çalışan Müşfik Kenter 1960’da Site Tiyatrosu’nun kurucuları arasında yer aldı. Yıldız ve Müşfik Kenter, 1962’de tiyatronun adını Kent Oyuncuları olarak değiştirdiler.

İngiliz Kültür Heyeti ve Rockefeller’den burslar alarak Amerika ve İngiltere’de tiyatro araştırmaları yapan ve incelemelerde bulunan Müşfik Kenter, İngiltere, Amerika, Fransa, Almanya, Yugoslavya, Kıbrıs gibi bir çok ülkede oyunlar sergiledi.

Müşfik Kenter, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan emekli olduktan sonra, Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü Başkanlığı’nı ve Bakırköy Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmenliği görevlerinde bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Müşfik Kenter, Müşfik Kenter hayatını kaybetti, Müşfik Kenter Kimdir?, Müşfik Kenter öldü, Müşfik Kenter sağlık durumu, Müşfik Kenter Vefat etti, Müşfik Kenter yoğun bakımda, Müşfik Kenteri kaybettik, Yıldız Kenter’in kardeşi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları