Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Muğla’ya gelen turist sayısında artış

04 Eylül, 2010 | 13:15

Muğla’ya bu yılın ilk 8 aylık döneminde hava ve deniz yoluyla gelen yabancı turist sayısı 2 milyon 282 bine ulaştı.

İldeki havaalanları ve deniz gümrük kapılarında tutulan kayıtlara göre bunların 1 milyon 217 bin 391’i Dalaman ve 746 bin 557’si Milas-Bodrum havaalanlarından olmak üzere 1 milyon 963 bin 948’i hava yoluyla, 317 bin 986’sı da sekiz gümrük kapısı kanalıyla deniz yoluyla giriş yaptı.

Yöreye ilk 8 aylık dönemde gelen yabancı turistler arasında 1 milyon 227 bin 972 ile İngilizler ilk sırada yer alıyor.

Onları 138 bin 848 kişiyle Hollanda, 120 bin 635 kişiyle Almanya, 117 bin 5 kişiyle Rusya Federasyonu, 87 bin 522 kişiyle Fransa ve 84 bin 936 kişiyle Belçika’dan gelen turistler izliyor. Geri kalanları diğer yabancı ülkelerden gelenler oluşturuyor. Yöreye sadece ağustos ayında, 607 bin 959 yabancı turist girişi olduğu kaydedildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Muğla, Muğla Bodrum, Muğla Turist, Muğla Turist sayısı, Muğla Turist Sayısı Arttı, Muğla Turizm, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları