Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Muğla’ya dört yat limanı daha yapılacak

30 Aralık, 2011 | 10:48

Muğla’nın Dalaman ve Datça ilçeleriyle Milas ilçesine bağlı Ören beldesine, toplam 2 bin 200 kapasiteli dört tane yat limanı yapılacak.

İhalelerine çıkılan Dalaman ve Ören’de yap-işlet-devret modeliyle yapılacak limanlar, bin 425 yat kapasiteli olacak. Datça’nın İskele Mahallesi ve Karaköy köyünde yapılması planlanan yat limanların çalışmalarınınsa devam ettiği belirtildi. Toplam bin 124 klometreyle Türkiye’nin en uzun kıyısına sahip ili Muğla’da, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan belgeli 5 bin 851 kapasiteli 24 tane, Fethiye ve Marmaris ilçelerinde ise 660 kapasiteli ve belediye belgeli beş tane yat limanı bulunuyor.

Vali Fatih Şahin, düzenlediği basın toplantısında Muğla’nın, Akdeniz çanağının en önemli uğrak noktalarından biri olduğunu belirterek, “Turizm alanında dünyayla rekabet gücümüzün olduğu alanlardan biri yat turizmi. Bu sektörde şu anda kullanımda olan 5 bin 600 kapasiteli 24 yat limanımız var.” dedi. Sahil zenginliğinin turizme katkısını arttırmak amacıyla bölgede dört tane yeni yat limanı için çalışma yapıldığı kaydeden Vali Şahin, “Bunlardan biri, Dalaman Yat Limanı ve deniz otobüsü yanaşma yeri. Bin 125 yat kapasitesine sahip olacak olan liman, yap-işlet-devret modeliyle ihale edilmiş olup izin süreçleri devam etmektedir. Diğer bir marina yatırımı da Ören beldesindedir. 330 yat kapasiteli bu marina da yap-işlet-devret modeliyle ihale edilmiş olup yer temini yapılmış ve yapım süreci başlamıştır.

Datça ilçemizin İskele Mahallesi ve Karaköy köyüne de 795 kapasiteli iki adet yat limanı yapılacak. Yaklaşık yüzde 50’ye yakın oranla kapasitemizi artacak. Dört yatırımın tamamlanmasını müteakip yat ve deniz turizmimiz çok daha iyi noktalara ulaşacak ve ülke ekonomisine önemli girdiler sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Muğla, Muğla liman, Muğla limanı, Muğla yat limanı, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
hüsamettin
19 Nisan, 2013

yatırımcı firmalarımıza bu bölgelerde yatırım yaptıkları için cok teşekkür ederim

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Nisan 19th, 2013 at 09:06 hüsamettin mention something about this post....
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları