Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Muğla’ya dolmuş uçak havaalanları yapılacak

12 Ekim, 2010 | 16:55

Türkiye’nin iki havalimanına sahip ikinci ili Muğla’ya, şimdi de dolmuş uçak havaalanı yapılacak sahip olmaya hazırlanıyor.

10 veya 20 kişilik küçük ticari ve sivil uçakların yanında, 70 kişiye kadar taşıma kapasitesi olan pervaneli uçaklar için il merkezinde üç nokta belirlendi.

Muğla Valisi Fatih Şahin başkanlığında, İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı. Şahin, burada yaptığı konuşmada Muğla’ya havaalanı kazandırma çalışmalarına başladıklarını belirterek, “Bu çalışmadan sonuç alabilmemiz için milletvekillerimize ve yerel yönetimlerimize de görev düşüyor.” dedi. Muğla’nın önde gelen bir turizm merkezi olarak dolmuş uçakların inip kalkabildiği bir havaalanına sahip olması gerektiğini vurgulayan Vali Şahin, “Bir ilçeden bir ilçeye, Muğla’dan yakın illerdeki ören yerlerine turistler 10 veya 20 kişilik helikopterlerle, uçaklarla taşınabilir. Bunu iller arasında da yapabiliriz. Avrupa’da çok yaygın. Biz havaalanını yaparsak, sivil havacılık öncelikli olarak gelir. Denizli yolunda, Yaraş yakınlarında devlete ait bir arazi bulduk; Muğla merkeze 10 dakika mesafede. Gökova’daki eski havaalanını da gündemimize aldık ancak oradaki okaliptüs ağaçları sebebiyle mümkün olamayacağını öğrendik. Düzeyn’de düşünülebilir ama Yaraş daha uygun gibi.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Osman Gürün de konuya sıcak baktıklarını kaydederek, “Dolmuş uçak uygulamasını, şu anda Bora Jet yapıyor. Az sayıda il arasında seferleri var. Havaalanına sahip olursak, Muğla’yı da hemen ağlarına alacaklardır. Bu konuda THY ve Ulaştırma Bakanlığı yetkilileriyle görüştük, onlar da sıcak bakıyor. İki büyük havalimanına sahip ikinci il olarak, pervaneli uçak havaalanı Muğla’ya yakışır. Özellikle 25 bin öğrencinin bulunduğu il merkezi için bu çok önemli.” dedi.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Muğla, Muğla DOlmuş Uçak, Muğla Dolmuş Uçaklar, Muğla Haberleri, Muğla Havaalanı, Muğla Uçak, Muğla Valiliği, Muğla Valisi Fatih Şahin, Turizm Gazetesi, Yurtiçi Uçak Bileti,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları