Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Muğla’nın bütün güzellikleri turizme kazandırılıyor

19 Eylül, 2012 | 11:34

Bodrum, Marmaris, Fethiye gibi Türkiye’nin en çok yerli ve yabancı turisti ağırlayan ilçelerine sahip Muğla’da, valilik tarafından bölgenin doğa ve kültür varlıklarını günyüzüne çıkarmak için çalışmalar yapılıyor.

Yılda 3 milyon yabancı ve 7 milyon yerli turistin geldiği ilde turizmi 12 aya yaymak amacıyla deniz, kum ve güneşin dışında tarih, kültür ve doğal güzellikler birer birer turizme kazandırılıyor.

Muğla Valiliği’nce Kızılağaç köyü sırtlarındaki 900 râkımlı Sakartepe’de dürbünlü, çardaklı, banklı ve, kafeteryalı bir seyir yolu yaptırılarak, ziyaretçilere üç tepe noktadan Ege Denizi ve orman manzarası seyretme imkânı sunuldu. Valiliğe bağlı MESLA şirketi tarafından 100 bin lira harcanarak âtıl durumdan kurtarılan seyir tepesinin yollarını ise İl Özel İdaresi yaptırdı. İki ay önce hizmete açılan kafeteryanın kullanım hakkı da Kızılağaç Köyü Muhtarlığı’na verildi.

Vali Şahin, Sakartepe Seyir Tepesi’nde yaptığı incelemede, hayatında gördüğü en güzel manzaralardan birisi olduğunu belirterek, “Şehrin böyle çok güzel yerleri var. Bodrum, Fethiye gibi bilinen mekânların dışında bu güzellikleri de ön plana çıkarma gayretindeyiz. Bu yatırımlarla hedefimiz, bölgemize gelen turistin daha çok vakit geçirmesini sağlamak.” dedi. Muğla’daki kültür turizmini teşvik ederek, günyüzüne çıkmamış değerlere değer katıp ticari ürün haline getirmeye çalıştıklarının altını çizen Şahin, “Bu potansiyellerimizle yeni destinasyon alanları oluşturup kentimizi çekim merkezi haline getirerek, hem turizmi çeşitlendirmek hem de süreyi uzatmak istiyoruz. Bu anlamda hedeflerimizden bir tanesi de bu seyir tepesiydi.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum, Fethiye, Kızılağaç köyü, Kızılağaç köyü Sakartepe, Marmaris, Muğla, Muğla Gökova, Muğla Haberleri, Muğla Turist, Muğla Valiliği, Sakartepe, Sakartepe Seyir Tepesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları