Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Muğla’ya 2 milyon 778 bin yabancı turist geldi

05 Ekim, 2010 | 13:17

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Muğla’ya, 2010 yılının ilk 9 aylık döneminde 2 milyon 778 bin 715 yabancı turist geldi.

Muğla Valisi Fatih Şahin, geçen yılın aynı dönemine göre turist sayısında yüzde 7’lik artış sağlandığını, yıl sonuna kadar 3 milyonu geçmesini beklediklerini açıkladı.

Hava ve deniz yoluyla gelen yabancı turistlerin 1 milyon 472 bin 664’ü Dalaman ve 903 bin 606’sı Milas-Bodrum havalimanlarından olmak üzere toplam 2 milyon 376 bin 270’i hava yoluyla, 402 bin 445’i de Marmaris, Bodrum, Fethiye, Datça, Güllük, Turgutreis ve Yalıkavak deniz gümrük kapıları kanalıyla giriş yaptı.

Muğla ve yöresine ilk 9 ayda gelen yabancı turistler arasında İngilizler, 1 milyon 483 bin 200 kişiyle önceki yıllarda olduğu gibi ilk sırada. Onları sırasıyla 169 bin 563 kişiyle Hollandalılar, 153 bin 511 kişiyle Almanlar, 105 bin 979 kişiyle Belçikalılar ve 104 bin 341 kişiyle Fransızlar takip ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fatih Şahin, Milas Bodrum Havalimanı, Muğla, Muğla Otelleri, Muğla Turist sayısı, Muğla Turistleri, Muğla Valisi Fatih Şahin, Muğla Yabancı Turist, Turizm Gazetesi, Yabancı Turistler,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları