Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Muğla’ya 3 milyon turist geldi

05 Ocak, 2010 | 15:07

Bodrum Kalesi Türkiye’de turizmin en önemli illerinden biri olan Muğla’ya 2009 yılında hava ve deniz yoluyla 2 milyon 892 bin 358 yabancı turistin geldiği bildirildi.

Muğla Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, küresel ekonomik krize rağmen, 2009 yılında hedeflenen turist sayısına yaklaşıldığı belirtildi.

2009 yılında gelen turistlerin, 1 milyon 477 bin 42’sinin Dalaman ve 966 bin 27’sinin de Milas-Bodrum hava limanları olmak üzere toplam 2 milyon 443 bin 869’unun hava yoluyla, 448 bin 489’unun da Marmaris, Bodrum, Fethiye, Datça, Güllük, Turgutreis ve Yalıkavak deniz gümrük kapıları kanalıyla giriş yaptıkları bildirildi.

Muğla’ya bir önceki yıl hava ve deniz yoluyla gelen yabancı turist sayısının, 2 milyon 967 bin 374 olarak gerçekleştiğine hatırlatılan açıklamada, şu bilgiler verildi:

“Muğla ve yöresine 2009 yılında hava ve deniz yoluyla gelen yabancı turistler arasında 1 milyon 437 bin 57 kişiyle İngilizler ilk sırada yer alıyor. İngiliz turistleri sırasıyla 190 bin 540 kişiyle Hollandalılar, 189 bin 491 kişiyle Almanlar ve 123 bin 409 kişiyle de Belçikalılar izliyor.”

Marmaris, Bodrum ve Fethiye gibi önemli turizm merkezleri bulunan Muğla’nın, yerli turistlerle birlikte yılda 7 milyon turisti ağırladığına dikkat çekilen açıklamada, bölgede 220 bini turistik belgeli olmak üzere toplam 280 bin yatağın turizme hizmet verdiği bildirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum, Bodrum Turist Sayısı, Dalaman Havaalanı, Datça, Fethiye, Fethiye Turist Sayısı, Güllük, Marmaris, Milas Bodrum Havaalanı, Muğla Turist sayısı, Turgutreis,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları