Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Muğla’ya turist akını

04 Ağustos, 2010 | 10:30

Muğla ve ilçelerine, bu yılın 7 aylık döneminde hava ve deniz yoluyla gelen turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 artarak, 1 milyon 673 bin 975’e ulaştı. Kente sadece temmuz ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11 artışla, 643 bin 419 yabancı turist girişi oldu.

Muğla Valisi Fatih Şahin yaptığı açıklamada, Marmaris, Bodrum ve Fethiye gibi önemli turizm merkezlerinin bulunduğu Muğla’ya, bu yılın 7 aylık döneminde hava ve deniz yoluyla gelen yabancı turist sayısının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13’lük artışla, 1 milyon 673 bin 975’e ulaşıldığını söyledi. Vali Şahin, yöreye son bir aylık dönemde gelen yabancı turist sayısının da, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11 artışla 643 bin 419 olarak gerçekleştiğini kaydetti.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nce tutulan kayıtlara göre, Temmuz 2010 ayı sonu itibariyle gelen yabancı turistlerin, 906 bin 590, Dalaman ve 549 bin 013’ü de Milas-Bodrum hava limanları kanalıyla olmak üzere, toplam 1 milyon 455 bin 603’ü hava yoluyla, geri kalan 216 bin 372’si de, Marmaris, Bodrum, Fethiye, Datça, Güllük, Turgutreis ve Yalıkavak deniz gümrük kapıları kanalıyla giriş yaptıkları belirlendi.

Bu arada, önceki yıllarda olduğu gibi, 7 aylık dönemde yöreye gelen yabancı turistler arasında, 916 bin 806 kişiyle İngilizler ilk sırada yer alıyor. İngiliz turistleri 105 bin 432 kişiyle Hollandalılar, 87 bin 382 kişiyle Almanlar, 83 bin 227 kişiyle Rusya Federasyonu’ndan gelenler ve 63 bin 522 bin kişiyle de Belçikalı turistler takip ediyor. Geri kalan turist sayılarını ise diğer yabancı ülkelerden gelen turistler oluşturuyor.

Muğla Valisi Fatih Şahin, turizm sektörünün başarıya ulaşabilmesinde tüm kişi ve kuruluşların önemli görev ve sorumluluklarının bulunduğuna işaret ederek, sektörün başarısı için duyarlılık gösterenlere teşekkür etti. Vali Şahin yıl sonuna kadar, 3 milyon turist hedefinin üzerine çıkılmasının beklendiğini sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Muğla, Muğla Turist Akını, Muğla Turist sayısı, Muğla Turistler, Muğla Turizm, Muğla Valiliği, Muğla Valisi Fatih Şahin, Muğla ve Turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları