Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Muğla 3 milyon turist hedefine ulaştı

01 Kasım, 2010 | 19:25

Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi önemli turizm merkezlerine sahip Muğla’da, bu yıl 3 milyon turist hedefine ulaşıldı.

Eski Vali Hüseyin Aksoy’un, 2004 yılında il genelindeki yabancı turist sayısında hedeflendiği 3 milyon rakamına, 6 yıl sonra ulaşıldı. Muğla’ya gelen 3 milyonuncu turistler olan İngiliz Wiseman ailesi, tatillerini tamamladıktan sonra Vali Fatih Şahin tarafından Dalaman Havalimanı’ndan ülkelerine uğurlandı. Aileye çeşitli hediyeler de verildi. Sandra ile Glen çifti ve çocukları Ashley ile Harry Wiseman, 2011 yılında bir haftalık ücretsiz tatil kazandı.

Muğla turizminin çeşitlendirilmesi gerektiğini belirten Vali Şahin, “Bölgemize en fazla turist İngiltere’den geliyor ama biz, bugüne kadar turist gelmeyen ya da az gelen ülkelerle ilgili çalışmalar yapıp alternatif pazar arayışlarına hız vermeliyiz. Bu sırada da İngiltere ve diğer Avrupa ülkeleriyle ilişkilerimizi geliştirerek sürdürmeliyiz.” dedi. Müşteri memnuniyetinin gelecek anlamında ümitli ya da ümitsiz beklentiler yönünde önem arz ettiğine işaret eden Şahin, “Turiste ne kadar kaliteli hizmet verir ve memnun edersek, kazanan ilimiz olur. Bugünkü tablodan memnun olduk. Başarıda herkesin katkısı var. Bu çabaları devam ettirirsek, hem turist sayısını çoğaltırız hem de kaliteli ve üst düzey turistin gelmesini sağlarız. Turizm sadece gelir yönünden değil, ülkeler arası ilişkilere olumlu katkılar sağlayan bir köprü anlamında da önemli bir sektör faaliyetidir. Önümüzdeki yıl hedefimiz, bugünkü oranı yüzde 10 oranında arttırmak.” ifadelerini kullandı.

Dalaman Dış Hatlar Terminali’nde ülkelerine dönmek üzere bekleyen İngiliz Wiseman ailesi, karşılarında Vali Fatih Şahin ve beraberindekileri görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Şehre gelen 3 milyonuncu turist olduklarını öğrenince büyük mutuluk yaşayan Glen Wiseman, “Tatilimizi Marmaris’te geçirdik. Türkiye çok güzel bir ülke, insanları çok sıcak. Buraya gelmekten çok memnun kaldık. Önümüzdeki yıl tatil tercihimiz yine Muğla olacak.” dedi.

Bu arada Muğla’ya, yılın ilk 11 aylık döneminde gelen turist sayısının 3 milyon 65 bine ulaştığı bildirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hüseyin Aksoy, İngiliz Wiseman ailesi, Muğla, Muğla Gelen Turist Sayısı, Muğla Turist sayısı, Muğla Turistler, Muğla Turizm, seyahat gazetesi, tatil gazetesi, turizm gazete, turizm gazeteleri, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, turizm siteleri, turizm tatil gazetesi, Vali Şahin,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları