Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Muğla’ya 3 milyondan fazla turist geldi

02 Aralık, 2010 | 13:59

Muğla ve ilçelerine, bu yılın 11 aylık döneminde hava ve deniz yoluyla gelen yabancı turist sayısı 3 milyon 86 bin 160’a ulaştı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü kayıtlarına göre bu sayının 2009’un aynı döneminde 2 milyon 881 bin 501 olduğu ve yüzde 7 artış görüldüğü belirtildi.

Yabancı turistlerin 1 milyon 621 bin 478’i Dalaman ve 985 bin 154’ü Milas-Bodrum havaalanları kanalıyla olmak üzere toplam 2 milyon 606 bin 632’si havayoluyla, 479 bin 528’i ise Muğla’daki yedi tane deniz gümrük kapısından olmak üzere denizyoluyla geldi. Bunlar arasında İngilizler, 1 milyon 648 bin 724 kişiyle ilk sırada yer alıyor. Onları 195 bin 670 kişiyle Hollandalılar, 186 bin 36 kişiyle Almanlar, 147 bin 935 kişiyle Rusya Federasyonu’ndan gelenler ve 114 bin 916 kişiyle Fransızlar izliyor. Geri kalanları diğer yabancı ülkelerden gelenler oluşturuyor.

Muğla ve yöresine, sadece geçen kasım ayında 20 bin 551 yabancı turist geldiği, bunun bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 43’lük bir artışı gösterdiğini kaydedildi. Geçen ekim ayında ise Muğla ve ilçelerine giriş yapan 3 milyonuncu turist belirlenerek, İngiltere’ye döneceği zaman Vali Fatih Şahin tarafından bir hafta ücretsiz tatil ödülü verilmişti.

Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, valiliğin Suriye, Kazakistan, Japonya ve Çin gibi dış pazarlara açılma projesiyle önümüzdeki yıldan itibaren yöreye gelecek yabancı turist sayısında, bir önceki yıla göre yüzde 20 artış beklenildiğini bildirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Japonya, Kamil Özer, Kazakistan, Muğla, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, Muğla Turist, Suriye, Turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları