Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Muğla’ya gelen Azeri turist sayısında artış bekleniyor

11 Nisan, 2013 | 11:17

Muğla’ya gelen Azeri turist sayısında artış bekleniyor Azerbaycan tur operatörü Summer Tour, Muğla’nın Bodrum ilçesinden sonra Dalaman Havaalanı’na ilk defa haftada iki gün uçak seferi koydu.

Ege Bölgesi’ne yaklaşık 100 bin turist gönderen operatörle Muğla bölgesine en az 80 bin Azeri turistin gelmesi bekleniyor.

Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, Azerbaycan’da 4-6 Nisan 2013 arasında düzenlenen Bakü Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (AİTF 2013)’nı değerlendirdi. Özer, ATM Dalaman Dış Hatlar Genel Müdürü Hamdi Güvenç ile birlikte Summer Tour Genel Direktörü Mahir Ahmedov’la yaptıkları toplantıdan sonra Dalaman’a ilk defa haftada iki uçak seferi koyulacağını kaydetti. Firmanın Ege Bölgesi’ne yılda yaklaşık 100 bin turist taşıdığını belirten Özer, “AİTF 2013’te olumlu gelişmeler yaşandı. Özellikle Ege Bölgesi ve Muğla adına Azeri turist beklentilerimiz, önümüzdeki yıllar için bizi fazlasıyla ümitlendirdi. Fuar esnasında ATM Dalaman Dış Hatlar Genel Müdürümüz Güvenç ile birlikte Summer Tour Genel Koordinatörü Ahmedov’la görüştük. Summer Tour, bölgemizde Bodrum’dan sonra ilk defa Dalaman’a haftada iki gün sefer sözü verdi. Bu bir başlangıçtır, önümüzdeki yıllarda sayının artmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

İl Müdürü Özer, şehrin tanıtımı için Azerbaycan basınının önde gelen kuruluşlarını Muğla’da ağırlayacaklarını dile getirerek, “Özellikle en büyük televizyon kanalları AZ TV, Hazer TV ve ATV ile birlikte magazin basını mensuplarını ağırlayarak, Muğla’nın tanıtımını Azerbaycan’da daha etkili hale getirmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Muğla, Muğla azeri turist sayısı, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, Muğla Turist, Muğla Turist sayısı, Muğla Turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları