Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Muğla’ya gelen Azeri turist sayısında artış bekleniyor

11 Nisan, 2013 | 11:17

Muğla’ya gelen Azeri turist sayısında artış bekleniyor Azerbaycan tur operatörü Summer Tour, Muğla’nın Bodrum ilçesinden sonra Dalaman Havaalanı’na ilk defa haftada iki gün uçak seferi koydu.

Ege Bölgesi’ne yaklaşık 100 bin turist gönderen operatörle Muğla bölgesine en az 80 bin Azeri turistin gelmesi bekleniyor.

Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, Azerbaycan’da 4-6 Nisan 2013 arasında düzenlenen Bakü Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (AİTF 2013)’nı değerlendirdi. Özer, ATM Dalaman Dış Hatlar Genel Müdürü Hamdi Güvenç ile birlikte Summer Tour Genel Direktörü Mahir Ahmedov’la yaptıkları toplantıdan sonra Dalaman’a ilk defa haftada iki uçak seferi koyulacağını kaydetti. Firmanın Ege Bölgesi’ne yılda yaklaşık 100 bin turist taşıdığını belirten Özer, “AİTF 2013’te olumlu gelişmeler yaşandı. Özellikle Ege Bölgesi ve Muğla adına Azeri turist beklentilerimiz, önümüzdeki yıllar için bizi fazlasıyla ümitlendirdi. Fuar esnasında ATM Dalaman Dış Hatlar Genel Müdürümüz Güvenç ile birlikte Summer Tour Genel Koordinatörü Ahmedov’la görüştük. Summer Tour, bölgemizde Bodrum’dan sonra ilk defa Dalaman’a haftada iki gün sefer sözü verdi. Bu bir başlangıçtır, önümüzdeki yıllarda sayının artmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

İl Müdürü Özer, şehrin tanıtımı için Azerbaycan basınının önde gelen kuruluşlarını Muğla’da ağırlayacaklarını dile getirerek, “Özellikle en büyük televizyon kanalları AZ TV, Hazer TV ve ATV ile birlikte magazin basını mensuplarını ağırlayarak, Muğla’nın tanıtımını Azerbaycan’da daha etkili hale getirmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Muğla, Muğla azeri turist sayısı, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer, Muğla Turist, Muğla Turist sayısı, Muğla Turizm,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları