Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mozart’ın Kayıp Eseri İlk Kez Türkiye’de Seslendirilecek

24 Kasım, 2016 | 09:39

Mozart’ın Kayıp Eseri İlk Kez Türkiye’de Seslendirilecek

Klasik müziğin dehası Wolfgang Amadeus Mozart ‘ın 239 yıldır gizli kalan eseri, dünyada ilk kez Türkiye’de seslendirilecek.

Mozart ‘ın Wendling Flüt Konçertosu’nun ilk seslendirmesi Türkiye’de yapılacak. Büyük bir merakla beklenen konçerto, devlet sanatçısı ve Avusturya Devlet Kültür Nişanı sahibi uluslararası flüt sanatçısı Şefika Kutluer tarafından 2 Aralık günü nef sponsorluğunda sanatseverlerle buluşturulacak.

Şefika Kutluer, Mozart eserini, kendisiyle aynı adı taşıyan ve bu yıl 7. kez gerçekleşecek Uluslararası Şefika Kutluer Festivali’nin açılışında seslendirecek. Konser, İstanbul’daki Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek.

Kutluer’e performansı sırasında Şef Vinicius Kattah yönetimindeki Avusturyalı Tutti Mozart Orkestrası da eşlik edecek. Aynı konser 4 Aralık’ta da Ankara’da Nazım Hikmet Konser salonunda tekrarlanacak.

Tutti Mozart Orkestrası Gün Yüzüne Çıkardı

Avusturyalı Tutti Mozart Orkestrası, Mozart’ın ve annesinin mektuplarında bahsettiği 239 yıldır hiç çalınmamış bu eseri, İsviçre’deki bir kütüphanede bulmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
konser, Mozart, Şefika Kutluer,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları