Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mozart’ın Kayıp Eseri İlk Kez Türkiye’de Seslendirilecek

24 Kasım, 2016 | 09:39

Mozart’ın Kayıp Eseri İlk Kez Türkiye’de Seslendirilecek

Klasik müziğin dehası Wolfgang Amadeus Mozart ‘ın 239 yıldır gizli kalan eseri, dünyada ilk kez Türkiye’de seslendirilecek.

Mozart ‘ın Wendling Flüt Konçertosu’nun ilk seslendirmesi Türkiye’de yapılacak. Büyük bir merakla beklenen konçerto, devlet sanatçısı ve Avusturya Devlet Kültür Nişanı sahibi uluslararası flüt sanatçısı Şefika Kutluer tarafından 2 Aralık günü nef sponsorluğunda sanatseverlerle buluşturulacak.

Şefika Kutluer, Mozart eserini, kendisiyle aynı adı taşıyan ve bu yıl 7. kez gerçekleşecek Uluslararası Şefika Kutluer Festivali’nin açılışında seslendirecek. Konser, İstanbul’daki Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek.

Kutluer’e performansı sırasında Şef Vinicius Kattah yönetimindeki Avusturyalı Tutti Mozart Orkestrası da eşlik edecek. Aynı konser 4 Aralık’ta da Ankara’da Nazım Hikmet Konser salonunda tekrarlanacak.

Tutti Mozart Orkestrası Gün Yüzüne Çıkardı

Avusturyalı Tutti Mozart Orkestrası, Mozart’ın ve annesinin mektuplarında bahsettiği 239 yıldır hiç çalınmamış bu eseri, İsviçre’deki bir kütüphanede bulmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
konser, Mozart, Şefika Kutluer,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları