Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mozaik Sergisi Güler Sanat’ta devam ediyor

29 Mart, 2014 | 13:11

guler-sanat-mozaik-sergisi Güler Sanat, Türk Sanat Tarihi’nin mozaik yapısını anlatacağı, 21 özel sanatçının nadir eserlerinin sergilendiği karma sergisi ile sezona devam ediyor.

21 sanatçının seçkin eserlerinin bulunduğu sergide Türkiye’de soyut sanatın öncülüğünü yapan Sabri Berkel’den oksitlenme ve pas gibi doğal etkileri sanatına katan Canan Tolon’a; özgün bir dışavurum estetiği ile Ömer Uluç’tan kent dramlarını anlatan Balkan Naci İslimyeli’ye; Doğu-Batı ikilemini kendine özgü çözüm modeliyle ele alan Nurullah Berk’ten Türk Resmi’nin gelişim çizgisi içinde “öncesiz-sonrasız” bir konuma sahip olan Mübin Orhon’a kadar birçok isim bulunuyor.

Uluslararası sergileriyle yaptığı atılımlar, sanat eleştirmenleri ve tarihçilerinden aldığı olumlu eleştiriler ve dünyanın en önemli sanat galerilerinden Marlborough Galeri’nin temsil ettiği ünlü sanatçılar arasında yer alması ile adından sıkça bahsettiren Ahmet Güneştekin de boyutlu çalışması Ferhat ve Şirin ile sergide yer alıyor.

Sergide tekil varlıklarıyla kendi hikâyelerini anlatan çalışmaların bir yandan da Türk sanat tarihinin eşsiz mozaiğini oluşturması dikkat çekiyor. Küratörlüğünü Güler Ercan’ın üstlendiği Mozaik, bizi bize anlatan 21 özel sanatçının 21 nadir eserinin bir araya geldiği bir sergi olarak dikkat çekiyor.

Diğer sergilerindeki gibi anlatımlı olarak gezilebilecek Mozaik, 14 Mart – 1 Mayıs tarihleri arasında, Pazar günleri hariç her gün 10:00 – 20:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Güneştekin, Balkan Naci İslimyeli, Canan Tolon, Ferhat ve Şirin, Güler Ercan, Güler Sanat, Marlborough Galeri, Mozaik Sergisi, Mozaik Sergisi Güler Sanat, Nurullah Berk, Ömer Uluç, soyut sanat, Türk Sanat Tarihi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları