Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova’daki Türkiye Festivali’nin açılışını Turizm Bakanı Ersoy yapacak

08 Ağustos, 2018 | 16:45

Moskova'daki Türkiye Festivali’nin açılışını Turizm Bakanı Ersoy yapacak

Moskova’daki Türkiye Festivali’nin açılışını Turizm Bakanı Ersoy yapacak. Bu yıl Rusya’nın başkenti Moskova’da ikincisi düzenlenecek olan ‘Türkiye Festivali’nin açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy da katılacak

Moskova’da 10-12 Ağustos 2018 tarihlerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği, Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) koordinasyonunda, TÜRSAB başta olmak üzere turizm STK’ları, valilikler, belediye başkanlıkları kalkınma ajanslarının katkıları ve özel sektörün katılımıyla organize edilen Türkiye Festivali’nin ikincisi 10-12 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Moskova’daki Türkiye Festivali’nin açılışını Turizm Bakanı Ersoy yapacak

Türkiye’nin Rusya pazarındaki tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan Türkiye Festivali için Türk turizmciler Moskova’ya akın etmeye başladı. Üç gün sürecek festival boyunca değişik aktivitelerle Rus halkı ile buluşacak olan Türkiye, Rusya pazarındaki payını korumak ve bu payı daha da yukarıya taşımak için yoğun bir mesai harcama niyetinde.

Turizm Bakanı Ersoy da katılıyor

Türk turizmcilerinin çıkarmasına sahne olacak Türkiye Festivali’ne Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da katılarak Moskova’da turizmcileri yalnız bırakmayacak. Ayrıca açılışta Rusya Otelciler ve Restorancılar Derneği yöneticileri de hazır bulunacak.

Bu sene rekor katılım bekleniyor

Türkiye ve Rusya Federasyonu ilişkilerine katkı sağlamak, Türk kültürünün Rusya Federasyonu’ndaki tanıtımına destek olmak, Türkiye’deki turistik destinasyonları tanıtmak, Türkiye’nin ticari ürünlerinin tanıtımına katkıda bulunmak ve Türk misafirperverliğinden örnekler sunmayı amaçlayan Türkiye Festivali, bu sene ziyaretçi rekoru kırmayı hedefliyor.

Geçen sene 153 bin kişinin ziyaret ettiği Türkiye Festivali’ne bu sene daha fazla ziyaretçi bekleniyor. Geçen sene organize edilen festival, başta Moskova olmak üzere Rusya’da büyük ses getirdi. İlk kez yapılmasına rağmen geçen sene 153 bin ziyaretçi ağırlayan festivalin Bu sene festivalin bilinirliliğinin artmasıyla festivali ziyaret edenlerin sayısında bu sene artış bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm Bakanı, Mehmet Ersoy, Moskova, Rıfat Hisarcıklıoğlu, Rusya, TOBB başkanı, Türkiye Festivali, TÜROFED, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları