Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova’daki ‘Türkiye Festivali’ için çalışmalar sürüyor!

18 Haziran, 2018 | 17:10

Moskova'daki Türkiye Festivali için çalışmalar sürüyor!

Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleştirilecek Türkiye Festivali için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, geçen yıl ilkini düzenledikleri festivalin 153 bin ziyaretçi ağırladığını belirtti.

Moskova’da düzenlenecek olan Türkiye Festivali için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Türkiye Festivali’nin ikincisini, Moskova’daki Krasnaya Presnya Parkı’nda 10-12 Ağustos’ta gerçekleştireceklerini aktararak, rekor ziyaretçi sayısı beklediklerini söyledi.

Moskova’daki ‘Türkiye Festivali’ için çalışmalar sürüyor

Moskova’da üç gün sürecek festivalde, konser, gösteri, gastronomik ve kültürel sunumların yapılacağını belirten Osman Ayık, Türkiye’nin iki ana pazarından biri olan Rusya’da yapılacak Türkiye Festivali’nin turizm adına önemli bir organizasyon olduğuna dikkati çekti.

“Rusya pazarı, Türkiye için çok büyük bir önem taşıyor”

TÜROFED Başkanı Ayık, tanıtım çalışmalarına devam ettiklerine dikkat çekerek, “Rusya pazarı, Türkiye için çok büyük bir önem taşıyor. Dolayısıyla bu pazardaki reklam ve tanıtım çalışmalarımızın hiç kesilmeden devam etmesi gerekiyor.

Geçen sene festivalimizi yaklaşık 153 bin kişi ziyaret etti. Festival kapsamında 200 şanslı aileye Türkiye tatili hediye ettik. Ayrıca festival için yapılan tanıtım çalışmalarıyla milyonlarca kişiye ulaştık. Festivalimizi 200’ün üzerinde basın mensubu ve blogger takip etti. Tanıtım çalışmalarının maddi değeri ise 4.2 milyon eurodur.” şeklinde konuştu.

Moskova Türkiye Festivali hazırlıkları sürüyor

“Türkiye’ye gelmeyen milyonlarca Rus vatandaşı bulunuyor”

Ortaya çıkan rakamların Türkiye Festivali’nin ne kadar doğru bir tanıtım çalışması olduğunu ortaya koyduğunu anlatan TÜROFED Başkanı Osman Ayık, tanıtım çalışmaları yapmak isteyenleri de festivale davet etti.

Moskova’daki Türkiye Festivali’nin, gelecek seneler için Türkiye’nin Rusya’daki gücünü daha da artıracağını vurgulayan Osman Ayık, “Türkiye’ye gelmeyen milyonlarca Rus vatandaşı bulunuyor. Önümüzdeki yıllarda tatil için Rusya dışına çıkan tatilci sayısının artacağı öngörülüyor. Bu pastadan daha fazla pay alabilmemiz için Türkiye’yi bu pazarda her zaman güncel tutmalıyız” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Moskova, Osman Ayık, Rus Turist, Rusya, Türkiye Festivali, Türkiye Otelciler Federasyonu, TÜROFED,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları