Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova’da mutlaka görmeniz gereken yerler!

07 Şubat, 2018 | 15:09

Moskova'da görmeniz gereken yerler

Dünyaca ünlü birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapan Moskova yılın her mevsiminde turistler ile dolup taşan bir şehir. Rusya’nın başkentliğini de yapmasının yanı sıra tarihi dokusu, hayranlık uyandıran ünlü yapıları ve gezilecek pek çok destinasyonu ile çeşitli kültürleri de bünyesinde barındırmasıyla ünlü.

Rusya’nın başkenti Moskova, dünyaca ünlü birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapmakta. Her mevsim ziyaretçi akınına uğrayan 11 milyonluk Moskova, tarihi dokusu, hayranlık uyandıran ünlü yapıları ve gezilecek birçok destinasyonu ile çeşitli kültürleri de bünyesinde barındırmasıyla ünlü.

Son günlerde adını daha çok duymaya başladığımız Rusya, Türkiye’den de yoğun ziyaret alan bir şehir. Tarihi dokusu ile turistlere muhteşem bir görsel ziyafet sunan Moskova’da görülmesi gereken bir çok yer bulunmakta.

Moskova son yıllarda Türkiye dahil dünyanın bir çok yerinden balayını geçirmek için gelen çiftlerle de dolmuş durumda. Ayrıca bu tarihi kentte her sene düzenlenen Sevgililer Günü kutlamaları da muhteşem anlar yaşanmasını sağlıyor.

Moskova’da görmeniz gereken yerler: Kremlin Sarayı

Rusya Federasyonu’nun başkenti olan Moskova’da gezilecek yerler arasında ilk sıraya şüphesiz Kremlin sarayı almakta.
İçerisinde katedral, saray ve senato binasını barındıran sarayın tarihi 12. yüzyıla dayanmakta.

Kremlin Sarayı’nın en önemli özelliklerinden biri Rusya Devlet Başkanı’nın burada ikamet etmesi. Yalnızca şehrin değil , tüm Rusya’nın simgesi olarak kabul edilen Kremlin Sarayı, doğu duvarı ile Kızıl Meydan’ı da çevrelemekte.

Moskova’da görmeniz gereken yerler: Kızıl Meydan

Moskova’nın görülmeye değer birçok yeri bulunmakta. Bunlardan bir diğeri ise Kızıl Meydan.

Başkent Moskova’nın en ünlü ve her daim canlılığını koruyan meydanı, dünyanın dört bir yanından gelen turistleri ağırlamakta. Oldukça ilgi gören ve Moskova’nın merkezi olarak bilinen Kızıl Meydan, Kremlin Sarayı’na da oldukça yakın mesafede bulunmakta.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Moskova Sevgililer Günü Turları sizi bekliyor.

Red Square diye adlandırılan Kızıl Meydan’ın çevrelediği alanda tarihi yapıların büyüleyici güzelliği turistlerin yoğun ilgisini çekmekte.

Moskova’da görmeniz gereken yerler: Aziz Vasil Katedrali

Mimarisinin güzelliği ve masalsı görünüme sahip, Moskova’nın en ünlü katedrali olan Aziz Vasil Katedrali, Rusya’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken en önemli yerlerin başlarında gelmektedir.

8 kubbeden oluşan, 1561 yılından beri Moskova’da özenle korunan katedral, Rus mimarisinin başyapıtı olarak biliniyor.

Kendine özgü bir tarza sahip Aziz Vasil Katedrali renklerin uyumu ve mükemmelliğinin yanı sıra, göz alıcı işçiliği ile de turistleri kendine hayran bırakıyor.

Moskova’da görmeniz gereken yerler: Arbat Caddesi

Başkent sokaklarında gezerken tarih kokan yapıları koklarken, yerel lezzetler de ziyaretçilerin ilgisini çekmekte.

Moskova’nın ünlü caddelerinden Arbat’ta Rus yemeklerinin tadına varabilirsiniz. Başkentin tam ortasından geçen Arbat Caddesi’nde tarihi binaların içinde ünlü restorantlarda yemeğinizi yedikten sonra trafiğe kapalı olan caddede gezip, alış veriş keyfine de sahip olabilirsiniz.

Dünyaca ünlü Matruşka bebekleri ve çeşitli yerel hediyelik eşyalara da Arbat Caddesi’nde ulaşabilirsiniz.

Moskova’da görmeniz gereken yerler: Moskova Metrosu

Moskova’ya gidenlerin hemen ilgisini çeken, dünyanın en eski ve çoğu kişiye göre en güzel metro istasyonunu kullanmayı ihmal etmemek gerekli.

Yıllarca bir demir perde ülkesi şeklinde yaşayan halkın, federasyonun bölünmesinden sonraki yaşamı ise oldukça farklı.

Dünyanın sözü en çok geçen birkaç ülkesinden biri olan Rusya’nın başkenti Moskova’nın her zaman kalabalık olmasının olmasının bir diğer sebebi ise oldukça meşhur gece hayatıdır.

Moskova, yerel halk ile gezmeye gelen turistler için birbirinden değişik eğlence mekanları ile doludur.

Dondurucu Rus gecelerini renklendiren görkemli gece kulüpleri, turistler tarafından büyük ilgi görmekte.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aziz Vasil Katedrali, başkent Moskova, Kızıl Meydan, Kremlin Srayı, Matruşka bebekleri, Moskova Arbat Caddesi, Moskova geceleri, Moskova Metrosu, moskova turist, Moskova'da görmeniz gereken yerler:, Rus gecelerini, Rusya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları