Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova’da değer biçilemeyen araziye park yapılacak

20 Haziran, 2013 | 12:50

Moskova'da değer biçilemeyen araziye park yapılacak Türkiye’de Gezi Parkı yerine yapılması istenen Topçu Kışlası tartışmaları sürerken, Moskova’da değer biçilemeyen araziye park yapılması kararı verildi.

Emlak fiyatları bakımından dünyanın en pahalı şehirlerinden olan Rusya ‘nın başkenti Moskova’daki o arazide daha önce büyük bir otel bulunuyordu.

Bir tarafı Kremlin Sarayı ve Kızıl Meydan’a, diğer tarafı Moskova nehrine bakan arazide daha önce bulunan Rusya oteli 2010 yılında yıkıldımış, sonra yerine ne yapılacağı tartışmaları başlamıştı.

Vladimir Putin , değer biçilemeyen bu araziye park yapılmasını istedi.

Turistlerin dinlenmesi,trafiğin artmaması için park istedi

Putin, şehrin göbeğindeki arazinin tekrar otel veya alışveriş merkezi olması durumunda şehrin trafiğini şişiceğini, hem turistlerin dinlenmesi hem de var olan trafiğin artmaması için park yapılması gerektiğini belirtti.

Putin’in bu söylemleri ardına Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobya’nin, uluslararası bir proje yarışması düzenleyerek dereceye girecek olan park projelerinden birisini burada hayata geçireceğini belirtti.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gezi Parkı, Moskova, moskova belediye başkanı sergey sobya, Moskova değer biçilemeyen arazi, moskova gezi parkı, Moskova haberleri, Moskova park, Moskova turistler, Putin, Rusya, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Moskova, rusya taksim gezi parkı, sergey sobya, sergey sobya gezi parki, Taksim Gezi Parkı, Vladimir Putin,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları