Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova, Zafer Günü kutlamalarına hazır!

08 Mayıs, 2015 | 08:12

Rusya’nın başkenti Moskova, 9 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek Zafer Günü kutlamalarına hazırlanıyor.

Moskova’da Sabah saatlerinde başlayacak ve yeni nesil tankların da gösterime çıkacağı devasa askeri geçit törenini, gün boyunca yüzlerce etkinlik ve gece düzenlenecek olan muhteşem havai fişek gösterileri izleyecek.

Zaferin 70’inci yıldönümü kutlamalarını kentte yaklaşık 2,5 milyon kişini izleyeceği tahmin ediliyor.

Kızıl Meydan dışında kentin 5 noktası daha ana etkinlik bölgesi olarak belirlendi: Paklonnaya Gora, Patriarşiye Prudi, Puşkinskaya Ploşed, Tverskaya Ploşed ve Teatralnaya Ploşed.

Askeri geçit: Geçit, Kızıl Meydan’da sabah saat 10.00’da başlayacak. 14 binden fazla asker, 200 askeri araç ve 150 uçak katılacak. TV’den yayınlanacak, ayrıca kentin çeşitli noktalarındaki ekranlardan izlenebilecek.

Ölümsüzler Alayı yürüyüşü: Savaşta ölenler anısına düzenlenen yürüyüş kentin ana arterlerinden Tverskaya’da saat 15.00’de başlayacak. Aileler de, muharebelere katılan sevdiklerinin portrelerini taşıyacak.

Savaş mutfağı, karaoke: Kuznetski Most ve Stari Arbat’taki etkinliklerde asker yemeklerinin tadına bakabilecek, karaoke platformlarında İkinci Dünya Savaşı döneminin şarkıları söylenecek, müzikaller izlenecek.

Savaş anıları turları: İkinci Dünya Savaşı muharebelerinin geçtiği noktalara 8-10 mayıs tarihleri arasında ücretsiz anısal turlar düzenlenecek. Kent çevresindeki noktalara 150 yaya turu, 12 de otobüs turu yapılacak.

Havai fişek gösterileri: Geleneksel havai fişek gösterileri belirlenen noktalarda saat 22.00’de başlayacak. Bu yıl bu gösterilere ışık gösterileri de ekleniyor. İzlemek için en iyi noktalar Vorobyovı Gorı ve Paklonnaya Gora. Ancak iyi bir yer tutmak için erken gitmekte yarar var çünkü alanlar aniden dolabiliyor (MoskovaLife, The Moscow Times).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kızıl Meydan, Kızıl Meydan moskova, Kızıl Meydan Rusya, Moskova, Moskova Rusya, Moskova Rusya turu, Moskova rusya zafer günü, Moskova turu, Moskova Zafer Bayramı, Moskova zafer günü, Rusya, rusya turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları