Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova’ya yeni havaalanı

04 Temmuz, 2013 | 22:45

Moskova'ya yeni havaalanı Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, üçüncü büyük havaalanı ile ilgili görüşmeler yapıldığını açıkladı.

Sokolov,2030 yılı için havayolunu kullanan yolcu sayısında belirgin artış yaşanacağından dolayı hükümetin üçüncü büyük havaalanı yapımını başlatması veya var olan havaalanlarından birini yeniden yapılandırması konusunu görüştüğünü söyledi.

Gazetem portalının haberine göre, Sokolov gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen sene havayollarının  65 milyon yolcuya hizmet verdiğini hatırlatarak, 2030 yıllarında bu sayının yılda 180 milyon yolcuya ulaşacağını tahmin ettiklerini bildirdi.

Sokolov, “ 2014’te tamamlanacak olan modern hava kontrol sistemiyle biz ancak yılda en fazla 144 milyon yolcu taşıyabiliriz. 2030’larda Moskova’da bulunan 3 havayolunun talebini karşılayamayacağımızı açıkça görmekteyiz. Bunun için bir noktanın kurulması veya yeni havayolu inşaatının başlatılması düşünülmekte. Belki yeni bir havaalanı inşa edilir belki de var olan askeri veya eğitim amaçlı kullanılan  havaalanı talepleri karşılayacak şekilde yeniden yapılandırılır”  dedi.

Havaalanı yapılandırılması için özellikle Tver ve Vladimirsky bölgelerinin valileriyle görüşen Ulaştırma Bakanı, talebi karşılayacak şekilde Kaluga bölgesi Balabanovo şehri yakınlarında bulunan Yermolino askeri havaalanını veya Klin’deki havaalanını yeniden yapılandırabilecekleri konusunda görüşmelerin devam ettiğini hatırlattı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Maksim Sokolov, Moskova, Moskova haberleri, Moskova Havaalanı, Moskova Havalimanı, Moskova yeni havaalanı, Rusya Ulaştırma Bakanı, Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları