Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova turizmine ilgi her geçen gün artıyor

26 Nisan, 2013 | 12:18

Moskova turizmine ilgi her geçen gün artıyor,Rusya’ ya gelen turistler Moskova Bölgesine’ de yoğun ilgi gösteriyor.

Moskova Bölgesi Turizm ve Spor Dairesi Başkanı Oleg Jolobov her yıl Moskova Bölgesi’ni milyonlarca turistin ziyaret ettiğini açıkladı. Jolobov yaptığı açıklamada Rusya’ ya gelen turistlerin Sergiyev Pasad’a yoğun ilgi gösterdiğini bildirdi.

Moskova Bölgeleri Turizmi ve Kültür Mirası

Moskova Bölgesi Turizm ve Spor Dairesi Başkanı Oleg Jolobov sözlerine, “Moskova Bölgesi kendi turizm potansiyelini iyi bir şekilde anlatamıyor. Örnek olarak Barselona ve diğer şehirlerle ilgili filmler bulunurken, aynı şeylerin Moskova Bölgeleri için de yapılması gerekiyor” şeklinde devam etti.

Moskova turizmini canlandırmak ve bu bölgeyi haftasonu turlarının başkenti yapmak istediklerini belirten Oleg Jolobov Moskova Bölgeleri Turizmden yılda 13.5 milyar kazanıyor, turizmin gelişmesine yönelik büyük bir ilgi var dedi.

Rusya’nın kültürel mirasının bir kısmı ve turizm potansiyelinin büyük bir kısmını elinde bulunduran Moskova Bölgesi’ nde 5 bin 285 tarihi ve kültürel miras, 67’si belediyeye, 12’si bölgeye ve 4’ü federasyona ait 83 müze, 320 farklı şekilde korunan saraylar bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Haftasonu Turları, Moskova, Moskova Bölgeleri Turizmi, Moskova Bölgesi Turizm, Moskova Bölgesine, moskova haftasonu turları, Moskova Kültür Mirası, Moskova Turizm, Moskova Turizmi, Rusya turizm, Rusya’nın kültürel mirası, Sergiyev Pasad,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları