Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova turizmine ilgi her geçen gün artıyor

26 Nisan, 2013 | 12:18

Moskova turizmine ilgi her geçen gün artıyor,Rusya’ ya gelen turistler Moskova Bölgesine’ de yoğun ilgi gösteriyor.

Moskova Bölgesi Turizm ve Spor Dairesi Başkanı Oleg Jolobov her yıl Moskova Bölgesi’ni milyonlarca turistin ziyaret ettiğini açıkladı. Jolobov yaptığı açıklamada Rusya’ ya gelen turistlerin Sergiyev Pasad’a yoğun ilgi gösterdiğini bildirdi.

Moskova Bölgeleri Turizmi ve Kültür Mirası

Moskova Bölgesi Turizm ve Spor Dairesi Başkanı Oleg Jolobov sözlerine, “Moskova Bölgesi kendi turizm potansiyelini iyi bir şekilde anlatamıyor. Örnek olarak Barselona ve diğer şehirlerle ilgili filmler bulunurken, aynı şeylerin Moskova Bölgeleri için de yapılması gerekiyor” şeklinde devam etti.

Moskova turizmini canlandırmak ve bu bölgeyi haftasonu turlarının başkenti yapmak istediklerini belirten Oleg Jolobov Moskova Bölgeleri Turizmden yılda 13.5 milyar kazanıyor, turizmin gelişmesine yönelik büyük bir ilgi var dedi.

Rusya’nın kültürel mirasının bir kısmı ve turizm potansiyelinin büyük bir kısmını elinde bulunduran Moskova Bölgesi’ nde 5 bin 285 tarihi ve kültürel miras, 67’si belediyeye, 12’si bölgeye ve 4’ü federasyona ait 83 müze, 320 farklı şekilde korunan saraylar bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Haftasonu Turları, Moskova, Moskova Bölgeleri Turizmi, Moskova Bölgesi Turizm, Moskova Bölgesine, moskova haftasonu turları, Moskova Kültür Mirası, Moskova Turizm, Moskova Turizmi, Rusya turizm, Rusya’nın kültürel mirası, Sergiyev Pasad,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları