Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova’daki teknoloji fuarına büyük ilgi

30 Ocak, 2014 | 18:26

rusya-moskova-fuar Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen teknoloji fuarı büyük ilgi gördü. Fuarın en dikkat çeken yanı ise teknolojinin son ürünü robotlar oldu.

Başkent Moskova’daki bir fuar alanında 15 bin metrekarelik bölüme kurulan Geek-Picnic Teknoloji ve Bilim ve Sanat Fuarı’nda, teknolojinin son ürünleri, 3D yazılım sistemleri, robot ve robot teknolojisi, insan eline entegreli kontrol sistemleri sergilendi.

Tasarımı ve fonksiyonlarıyla adeta “Gelecek seni çağırıyor” dedirten fuarı, iki günde 20 binden fazla kişi ziyaret etti.

NationalTürk’ün haberine göre, Farklı ebatlardaki robotların yoğun ilgi gördüğü fuarda, çocuklar teknolojinin son ürünleriyle fotoğraf çektirme yarışına girdi. Ziyaretçiler, fuardaki stantlarda, sıra dışı robotların çalışma sistemlerine ilişkin bilgi alma fırsatı da buldu.

ALTERNATİF FUARLAR İÇİN TIKLAYIN

Özellikle insan hareketlerini sensörler yardımıyla algılayan ve tekrarlayan robot kolun önünde uzun kuyruklar oluştu. İnsan koluna entegre kumanda sayesinde, parmak hareketleriyle kontrol edilen küçük vinç de dikkat çekti.

Fuarın rağbet gören alanlarında biri de yeşil zeminli oyun alanıydı. Bu alanda badmintondan voleybola kadar birçok farklı aktiviteye katılan ziyaretçiler neşeli anlar yaşadı. Bilgisayarda oynadıkları oyunları, farklı şekilde oynama fırsatı bulurken, ebeveynleri de onlara yardım etti.

17. ve 18. yüzyıl kıyafetleriyle katılanlar renkli görüntüler oluşturdu. Teknolojinin son ürünlerinin sergilendiği fuarda çeşitli mizansenler de sergilendi. Eski ile yeninin mücadelesini sergilemek için 17. ve 18. yüzyıl kıyafetleriyle alanda dolaşan gençlerin, teknoloji ürünlerine meydan okuması ziyaretçileri eğlendirmeyi amaçlayan etkinliklerdendi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
bilim, Bilim fuarı, Bilim fuarı moskova, Bilim fuarı rusya, Moskova, Moskova fuar, Moskova robot, Moskova Rusya, Moskova teknoloji fuarı, robot, robot fuarı, Rusya Teknoloji, teknoloji fuarı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları