Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova’da buzların arasından tekne turu keyfi!

13 Şubat, 2014 | 18:12

Moskova nehri tekne turu

Rusya’nın başkenti Moskova’da soğuk hava etkisini devam ettirirken Moskova turları ile şehre gelenler için ilginç aktiviteler düzenleniyor. Moskova Nehri’nde tekne turları yapılabilmesi için buzlar kırılıyor.

Tamamen buz tutan Moskova nehri sabahın ilk ışıklarında bakıldığında beyaz bir örtüye benziyor. Bazı günler tekne turları için buzların kırılması, özellikle fotoğraf tutkunlarını denklanşör başına geçiriyor. Rusya’nın başkenti Moskova’yı ikiye bölen nehir, kış aylarında donunca tüm Rusların bulaşma adresi oluyor.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 30 derecelere kadar düştüğü Moskova’da doğal ve yapay göller değil nehirler de buz tutuyor.

Moskova Nehri sadece Rusların değil turistlerin de en sık ziyaret ettiği yerler arasında bulunuyor.Moskova’yı tanımak isteyenler, bu tekne seferlerine katılarak şehir merkezine başka bir açıdan bakma imkanı yakalıyor.  Moskova nehri, Moskova eyaleti ile Smolensk eyaleti arasında akıyor. Şehrin merkezi semtlerinden de geçen nehir üzerinde araç, yaya ve metro trafiği için 40’a yakın köprü bulunuyor.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Moskova, Moskova nehri, moskova nehri tekne turu, moskova tekne, moskova tekne turu, Moskova turları, moskova turları tekne, Moskova turu, Rusya, tekne turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları