Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova’nın sırları arasında yolculuk

24 Kasım, 2014 | 10:33

Rusya’nın başkenti Moskova’da, soğuk kış günlerinin yaşandığı bu dönemde, “Moskova’nın hayaletlerinin peşinde” adlı otobüslü gece turları, ortamı ısıtmaya yetiyor.

Güzel havalarda Moskova’da parklarda, caddelerde, tarihi sokaklarda yürümek büyük keyiftir. Peki termometrenin eksiye düştüğü kış günlerinde “başkentte dolaşma” keyfinden feragat edilir mi? Elbette hayır. Üstelik sıcacık bir otobüsün içinde, hem de Moskova’nın “uhrevi bir havaya” büründüğü gece karanlığında bu şehrin sırlarını keşfederek sabaha dek turlamaktan daha iyi ve ilginç fikir olur mu?

“Moskova’nın hayaletlerinin peşinde” adlı otobüslü gece turları, soğuk Rus geceleri için bire bir. Moskovalife’ın haberine göre, 5 saat süren bu eşsiz gezi için ilk yakın tarih 30 kasım. Iskalarsanız sonrasında 7 aralık ve 14 aralık tarihlerinden de, yani her Pazar tekrarı var.

Otobüsle dolaşırken rehberiniz size başkentin “şehir efsaneleri”nden, tarihi sırlarından, efsunlu yerlerinden bahsediyor. KGB’nin bulunduğu Lubyanka meydanından Bulgakov’un “Usta ve Margarita”sının geçtiği Çisti Prudi’ye, iyi seçilmiş bir rotada mola vererek dolaşıyorsunuz.

Gezi Mayakovskaya meydanından, Satirı Tiyatrosu önünden başlıyor ve aynı yerde bitiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Moskova, Moskova gece, Moskova gece hayatı, Moskova Kültür, Moskova otobüs turu, Moskova parkları, Moskova Rusya, Moskova turu, Rusya, rusya haberleri, Rusya kültür turu, Rusya sanat, rusya turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları