Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova semaları havai fişek gösterisiyle renklendi

11 Mayıs, 2015 | 07:05

Rusya’nın başkenti Moskova’da Büyük Zaferin 70. yıldönümünü kutlamaları, büyüleyici havai fişek gösterisiyle renklendi.

Sovyetler’in Nazi güçlerini yenip 2. Dünya Savaşı’na son verişinin 70. yıldönümünde Moskova’da düzenlenen kutlamalara Zafer Konseri ile devam etti.

Kızıl Meydan’da yapılan Büyük Zaferin Yolları konseri, Gece Kurtları motosiklet grubunun geçişi ile başladı. Konseri yaklaşık 10 bin kişi izlerken, II. Dünya Savaşı gazileri tribünlerdeki yerlerini aldı. Onur konuklar arasında, Büyük Zafer’in 70. yıldönümü kutlamaları için Moskova’ya gelen yabancı ülkelerin liderleri de vardı.

Konserin ardından başkent Moskova’da havai fişek gösterisi yapıldı. Moskova semalarına 10 dakika boyunca 10 bin havai fişek atıldı. Aynı anda özel bir sistem yardımıyla tasarlanan senaryoya göre 30 top atışı yapıdldı.

Havai fişek gösterisi, eş zamanlı olarak Rusya’nın 26 kentinde gerçekleştirildi (sputniknews).

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Büyük Zafer, Büyük Zafer moskova, Büyük Zafer rusya, Kızıl Meydan, Kızıl Meydan moskova, Kızıl Meydan Rusya, Moskova, Moskova büyük zafer, Moskova etkinlik, Moskova haberleri, Moskova kızıl meydan, Moskova konser, Moskova kutlama, Moskova Rusya, Moskova Rusya turu, Moskova turu,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları