Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova Şehir Günü’ne hazırlanıyor

29 Ağustos, 2014 | 13:19

Rusya’nın başkenti Moskova’da, şehrin 867′nci yaş günü kutlamaları için hazırlıklar sürüyor.

Moskova, 867. yaş günü dolaysıyla 6-7 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek yüzlerce etkinlikle “Şehir Günü”nü kutlamaya hazırlanıyor. Moskova’da her yıl eylül ayının ilk hafta sonu kutlanan Şehir Günü etkinlikleri için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.  İki gün boyunca başkentte eğlence doruğa çıkacak.

Kutlamaların kalbi Kızıl Meydan

5-7 Eylül arası en büyük coşku, kuşkusuz Moskova’nın dünyaca ünlü meydanı Kızıl Meydan’da. Akşamları, dünyanın önde gelen askeri bandolarının konser verdikleri “Spasski Başni” etkinliği var. Uluslararası Askeri Müzik Festivali’ne davet edilen İznik Mehter Takımı da etkinlikler kapsamında burada olacak. İznik Mehter Takımı, 30 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında Kızıl Meydan’da sahne alacak.

Geceleri bu konserler verilirken, gündüzleri de panayır kurulacak.

Moskova’nın pek çok sinemasında, festival boyunca melodramlardan çocuk filmlerine kadar Moskova temalı filmler genellikle ücretsiz gösterilecek. 6 Eylül akşamı ise başkentin açık hava sineması olan 9 parkında, saat 23.00′te Sovyet devrinin unutulmaz filmi “Moskova’yı Adımlıyorum” ücretsiz olarak gösterilecek.

Kutlamaların sokaktaki kalbi olan Tverskaya Caddesi ise hafta sonunda tamamen yayalara kalacak. Kutlamalar, konserlerden yemek standlarına kadar tam bir şenlik havasında geçecek.

Şehir Günü boyunca Moskova’nın 67 müzesi de ücretsiz olarak konuklara kapılarını açacak. Kutlamaların finali ise şehrin dört bir yanında saat 22.00′de yapılacak havai fişek gösterileri ile noktalanacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kızıl Meydan, Kızıl Meydan Fesitval, Kızıl Meydan moskova, Kızıl Meydan Rusya, Moskova, Moskova festival, Moskova kutlama, Moskova Rusya, Moskova şehir günü, Rusya, rusya haberleri, Rusya Spasski Başni, Sovyet, Sovyet filmleri, Spasski Başni, Spasski Başni festivali, Uluslararası Askeri Müzik Festivali,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları