Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova’da sanat sokakta!

26 Eylül, 2014 | 09:25

Her gün yüzlerce kültür ve sanat etkinliğinin düzenlediği Rusya’nın başkenti Moskova’da, sokak sergileri büyük ilgi görüyor.

Moskova’da yaşayan yerel halkın şehirlerini tutkuyla sevmesindeki en önemli neden, bir sanat şehri”nde yaşıyor olmaları. Monocle dergisinin kültür ve sanat ekinlikleri açısından “Rakipsiz” ilan ettiği Moskova’da her gün abartısız yüzlerce sergi açılıyor.

Bu bahar başlayan ve gelecek nisan sonuna kadar devam edecek “gökyüzünün altında Rus resminin şaheserleri” sergisi sokaklardaki yerini aldı.

MoskovaLife’ın haberine göre, Repin’den Şişkin’e, Rus resim sanatına damgasını vuran ressamların unutulmaz eserleri, Moskova’nın merkez caddelerinde, sokaklarında ansızın hoş bir sürpriz olarak çıkıyor karşımıza. Mesela Repin’in “Sadko” tablosu var ki, zaten bir efsaneyi anlatan bu tablonun üstüne ayrı bir yazı yzmak farz. Ya da Ayvazovski’nin “Mehyatlp Gecede Odessa” tablosunun…

Sanatın olduğu her yerde nadir de olsa vandallar da var. Burası Moskova olsa da. Bazı resimlerin üzerine grafiti çizenler olmuş. Ama serginin de sanatın da ruhunu öldürmemiş.

Moskova açık hava sergilerini en başarılı uygulayan kentlerden. Gogol Bulvarı’ndan Park Kultury’ya kadar, açık havada pek çok yerde fotoğraf sergileri her daim hayatımıza renk katıyor. Moskova’da sanatla hemhal olmak için illa ki galerilere girmenize gerek yok; sokağa çıkın yeter!

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Moskova, Moskova haberleri, Moskova Kültür, Moskova kültür sanat, Moskova müze, Moskova resim sergisi, Moskova Rusya, Moskova Rusya sanat, Moskova Rusya turu, Moskova sanat, Moskova sanat galerisi, Moskova sokakları, Moskova turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları