Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova Robot Fuarı ziyaretçi akınına uğruyor

01 Eylül, 2015 | 07:05

Moskova Robot Fuarı Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Robot Fuarı, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor / Moskova Robot Fuarı ziyaretçi akınına uğruyor

İngiliz bilim insanları tarafından üretilen “Thespian” adlı robot, ziyaretçilerin en fazla dikkatini çeken robot olma özelliğini taşıyor.

Takma adıyla ‘‘Thesp’‘ şarkı söyleyebiliyor, dans edebiliyor,konuşabiliyor ve şakalaşabiliyor. Robotu özel kılan başka bir özelliği ise, insanlarla yaptığı konuşmaya göre tavrını, ses tonunu, ve ruh halini ayarlayabiliyor.

Moskova Robot Fuarı, çocukları robotlarla tanıştırmayı, ve robotların tehlikeli olmadığını ikna etmeyi amaçlıyor.

Fuarda sergilenen robotlardan Rubik kübü çözen “Cubinatör”, popülerliğini koruyor. İrlandalı bir bilim insanı tarafından tasarlanan robot, dünyanın en hızlı Rübik çözen robotu unvanını elinde tutuyor. Robot, 20 saniyenin altında küpü çözebiliyor.

Organizatörlerin verdiği rakama göre, fuar günde 3000 ziyaretçi ağırlıyor. Moskova Robot Fuarı 15 Ekim’e kadar ziyaretçilerini ağırlayacak (Euronews).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Moskova, Moskova Robot Fuarı, robot fuarı, Rusya, rusya fuar, Rusya Moskova, Rusya robot fuarı,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları