Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova’ya rekor turist

31 Temmuz, 2013 | 20:29

Moskova'ya rekor turist Bu yıl Rusya’nın başkenti Moskova’ya rekor turist bekleniyor.

Moskova’ya en az 5 milyon 500 bin gibi rekor bir sayıda turist bekleniyor.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, açıklamayı Moskova Belediye Başkan Vekili Sergey Sobyanin yaptı.

Moskova, 235 hostel ve küçük otel olmak üzere toplam 12 bin yatak kapasiteye sahip. Başkentin turizm ve otellerden sorumlu komite başkanı Şpilko, yıl başından beri Moskova’da yaklaşık 20 otelin açıldığını, bunların arasında Tverskaya sokağında açılan kapsül otel ve Kitay-gorod’daki eko-otelin de bulunduğunu ifade etti.

Şpilko ayrıca, “Başkentte beş turistik bilgi merkezi oluşturuldu. Merkezlerden üçü tren garlarında biri ise Vnukova havaalanında bulunuyor. Leningrad tren garında da ağustos ayında yeni bir bilgi merkezi açılacak.” şeklinde açıklama yaptı.

Turistlere yeni gezi güzergahları

Turistleri çekebilmek için yaya, bisikletli, nehir turları olmak üzere yeni gezi güzergâhları da oluşturuluyor. Turizm Başkanı ayrıca, geçen sene iki katlı gezi otobüslerinin de işletmeye alındığını ve bu ay içinde de gezi filosuna üç yeni otobüs ve iki geminin de dahil edildiğini açıkladı.

Turizm komitesi turistlere yönelik basılan rehber broşür ve takvimlerini altı ayda bir güncelliyor. Broşür ve takvimler bilgi merkezleri ve otellerde dağıtılıyor. Yeni güzergâh ve turlara olduğu gibi Moskova’nın yaya gezilebilecek bölgelerine ilişkin başkent haritaları basılmak üzere hazırlıklar tamamlandı. İTAR-TASS ajansı bu tür basılı yayın ve haritaların geçen seneye kıyasla sayısının 370 bin artırılarak 3 milyon 500 bine çıkartılacağını açıkladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Moskova, Moskova Belediye Başkan Vekili Sergey Sobyanin, moskova gezi, moskova otel, Moskova rekor turist, moskova turist, Moskova Turizm, Rusya, rusya haberleri, Rusya Moskova, Sergey Sobyanin, turistler gezi güzergahı, Turizm, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları