Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova Muzeon’da yazlık sinema keyfi

31 Temmuz, 2014 | 12:28

Moskova’nın en ünlü parklarından Muzeon’da dünya sinemasının ödüllü kısa filmlerinden Sovyet klasiklerine birçok film gösteriliyor.

Muzeon, Moskova’nın en ünlü, en kişilikli parklarından biri. SSCB’nin yıkılışının simgelerinden olan Lubyanka meydanındaki “Demir Feliks” heykeli dahil, Stalin ve Lenin’in yıkılan heykelleri bu parkın bir kenarındadır. Moskova’da bu parka gitmemek olmaz. Kırım Köprüsü’nün ayağında, Gorki Park değil diğer tarafta nehir kıyısında bulunan park geçen yıldan beri mükemmel bir renovasyon geçirdi, tepeden tırnağa yenilnedi.

Moskova Life’ın haberine göre, bu yenilenmeden sonra Moskova yaz akşamlarının en büyük keyiflerinden biri, “yazlık sinema” ortamına da kavuştu. Hatta yağmur yağsa bile keyfiniz bozulmuyor, çünkü sahneye doğru uzanan çatının altından film keyfine devam edebiliyorsunuz. Hatta hafta sonlarında non-stop film gösterimi var.

Normalde saat 10.00-22.00 arası film gösteriliyor. Dünya sinemasından ödüllü kısa filmlerden Sovyet klasiklerine kadar… Yabancı filmlerin hepsi orijinal dillerinde, Rusça altyazı ile gösteriliyor. Bilet fiyatı 350 ruble.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gorki Park, Gorki Park Rusya, Moskova, Moskova film, Moskova haberleri, Moskova Muzeon, Moskova parkları, Moskova Rusya, Moskova turu, Moskova yaz filmleri, Muzeon Parkı, Muzeon parkı moskova, Muzeon Rusya,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları