Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova Muzeon’da yazlık sinema keyfi

31 Temmuz, 2014 | 12:28

Moskova’nın en ünlü parklarından Muzeon’da dünya sinemasının ödüllü kısa filmlerinden Sovyet klasiklerine birçok film gösteriliyor.

Muzeon, Moskova’nın en ünlü, en kişilikli parklarından biri. SSCB’nin yıkılışının simgelerinden olan Lubyanka meydanındaki “Demir Feliks” heykeli dahil, Stalin ve Lenin’in yıkılan heykelleri bu parkın bir kenarındadır. Moskova’da bu parka gitmemek olmaz. Kırım Köprüsü’nün ayağında, Gorki Park değil diğer tarafta nehir kıyısında bulunan park geçen yıldan beri mükemmel bir renovasyon geçirdi, tepeden tırnağa yenilnedi.

Moskova Life’ın haberine göre, bu yenilenmeden sonra Moskova yaz akşamlarının en büyük keyiflerinden biri, “yazlık sinema” ortamına da kavuştu. Hatta yağmur yağsa bile keyfiniz bozulmuyor, çünkü sahneye doğru uzanan çatının altından film keyfine devam edebiliyorsunuz. Hatta hafta sonlarında non-stop film gösterimi var.

Normalde saat 10.00-22.00 arası film gösteriliyor. Dünya sinemasından ödüllü kısa filmlerden Sovyet klasiklerine kadar… Yabancı filmlerin hepsi orijinal dillerinde, Rusça altyazı ile gösteriliyor. Bilet fiyatı 350 ruble.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gorki Park, Gorki Park Rusya, Moskova, Moskova film, Moskova haberleri, Moskova Muzeon, Moskova parkları, Moskova Rusya, Moskova turu, Moskova yaz filmleri, Muzeon Parkı, Muzeon parkı moskova, Muzeon Rusya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları