Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova Metrosu’nda Soçi Olimpiyat Treni

15 Ocak, 2014 | 14:04

Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanan Rusya, farkındalığı artırmak için, Moskova Metrosu’nda ki bir treni ‘Olimpiyat Treni’ olarak hazırladı.

rusya-soci-olimpiyatlari

NationalTürk’ün haberine göre, Kış olimpiyatlarına olan ilgiyi artırmak amacıyla çeşitli organizasyonlar yapan Rusya, Moskova Metrosu’nda hizmet veren bir treni, Soçi Kış Olimpiyat Oyunları’nın renklerine boyadı. Günde ortalama 9 milyon kişinin kullandığı Moskova Metrosu’nun bir hattında çalışan Olimpiyat Treni, rengarenk vagonları ve bilgilendirme bürolarını çağrıştıran panolarıyla dikkat çekiyor.

Farklı renklere boyanmış ve üzerinde olimpiyat oyunlarının maskotlarının resimleri bulunan vagonların dışı kadar, içi de etkileyici. Vagonlarda asılı tablolarda, Soçi Olimpiyatları‘na nereden bilet alınabileceğinden, lisanslı ürün satışına, taraftar künyesinin ne olduğundan, olimpiyatlarla ilgili dikkat çekici notlara kadar, farklı bilgileri bulmak mümkün.

Olimpiyat treninde seyahat eden yolcular oyunlarla ilgili bilgileri okuyarak vakit geçirmekten büyük bir keyif alıyor. Yetkililer de en uzun hatlardan birinde sefer yapan trenin bu denli ilgi görmesinden memnun.

Rusya, Soçi’ye kilitlendi

Yaz olimpiyatlarının düzenlendiği Sovyetler Birliği döneminden sonra ilk kez kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanan Rusya’da, başta Kremlin olmak üzere, Olimpiyat Komitesi ve diğer devlet kurumları tam anlamıyla da Soçi’ye kilitlenmiş durumda.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2014 Soçi Kış Olimpiyat Oyunları, Moskova, Moskova haberleri, Moskova Metrosu, moskova tren, Moskova turu, Rusya, rusya haberleri, Rusya Moskova, Rusya olimpiyat, Soçi, soçi 2014, Soçi Kış Olimpiyatları, soçi olimpiyat oyunları, soçi tren,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları