Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova Metrosu genişliyor

18 Temmuz, 2013 | 11:38

Moskova Metrosu genişliyor Dünyanın en büyük metrolarından biri olan Moskova Metrosu hızla genişlemeye devam ediyor.

türkrus sitesinde yer alana habere göre,“Podmoskovye” olarak adlandırılan banliyöler ile kent merkezi arasında yakında metro ulaşımının sağlanması planlanıyor.

Forbes dergisi, Moskova ili Vali Vekili Andrey Vorobyev’in, 2015 yılında Moskova ile yakın ilçeleri arasında yer üstü metrosu ulaşımının devreye sokulmasının hedeflendiğini yazdı. Dergiye göre,Vali ilk etapta Leningrad, Gorkovo ve Yaroslav güzergahlarında metronun hizmete girmesini planıyor.

2020 yılına gelindiğinde ise Kryukovo, Şeremetyevo, Puşkino, Jeleznodorojnıy, Balaşiha, Lubertsı, Domodedovo, Podolsk, Odintsovo ve Nahabino ilçeleri ile Moskova arasında metro ulaşımı başlayacak.

Metronun Himki, Mıtışi, Reutov, Vidnoye, Krasnogorsk ve diğer yakın banliyöleryölerden de geçeceği belirtiliyor. Moskova ile banliyölerini bağlayacak metro hatlarının inşasına 236 milyar ruble harcanması planlanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balaşiha, Domodedovo, dünyanın en büyük metrosu, Himki, Jeleznodorojnıy, Krasnogorsk, Kryukovo, Lubertsı, Metro, Mıtışi, Moskova, Moskova haberleri, Moskova ili Vali Vekili Andrey Vorobyev, Moskova Metro, Moskova Metrosu, Nahabino, Odintsovo, Podmoskovye, Podolsk, Puşkino, Reutov, Şeremetyevo, Vidnoye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları