Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova’da leylak zamanı!

22 Mayıs, 2015 | 05:26

İstanbul’da erguvan, Tokyo’da sakura Moskova’da ise leylak zamanı. Rusya’nın başkenti Moskova’da açma dönemleri bu yıl mayıs sonuna denk gelen leylaklar, şehrin tüm parklarında renkli görüntülere sahne oluyor.

Hava inişli çıkışlı bir grafik çizse ve bahar ile yazın eşiğine ara ara “kış soğukları” estirse de, Moskova yılın en güzel mevsimini yaşıyor. Boğaz’ın alameti farikalarından biri erguvan zamanıdır. Japonya’da ise saatler “sakura zamanına” göre ayarlanır. Moskova’nın ise dillere destan “leylak zamanı” vardır.  Sakura Dönemi Japonya Turu

Moskova’nın parkları bugünlerde leylak kokuyor. Rusya’nın başkenti Moskova, şu günlerde eflatunundan beyazına, morundan mavisine envayi çeşit leylakla büründü. Onun için siz siz olun bu hafta sonunu Moskova’nın parklarını gezmeye ayırın.

Aslında Serçe Tepesi’nden (Lenin Tepesi) Gorki Park’a kadar, yolunuzu düşüreceğiniz her parkta leylak kokusuyla başınız dönecektir.

Meraklısı için Moskova’nın meşhur “leylak parkı”nın da adresini verelim. Her ne kadar biraz “sapa” kalsa da Şelkovskoya Şose 12 diye adresi not edebilirsiniz. Bu parkta dünyanın dört bir yanında getirilen leylaklar açıyor.

Kaynak: MoskovaLife

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gorki Park, Gorki Park Moskova, Gorki Park Rusya, Moskova, Moskova haberleri, Moskova leylak, Moskova leylak zamanı, Moskova parkları, Moskova Rusya, Moskova Rusya turu, Moskova turu, Tokyo, Tokyo japonya, Tokyo sakura,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları