Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova’da leylak zamanı!

22 Mayıs, 2015 | 05:26

İstanbul’da erguvan, Tokyo’da sakura Moskova’da ise leylak zamanı. Rusya’nın başkenti Moskova’da açma dönemleri bu yıl mayıs sonuna denk gelen leylaklar, şehrin tüm parklarında renkli görüntülere sahne oluyor.

Hava inişli çıkışlı bir grafik çizse ve bahar ile yazın eşiğine ara ara “kış soğukları” estirse de, Moskova yılın en güzel mevsimini yaşıyor. Boğaz’ın alameti farikalarından biri erguvan zamanıdır. Japonya’da ise saatler “sakura zamanına” göre ayarlanır. Moskova’nın ise dillere destan “leylak zamanı” vardır.  Sakura Dönemi Japonya Turu

Moskova’nın parkları bugünlerde leylak kokuyor. Rusya’nın başkenti Moskova, şu günlerde eflatunundan beyazına, morundan mavisine envayi çeşit leylakla büründü. Onun için siz siz olun bu hafta sonunu Moskova’nın parklarını gezmeye ayırın.

Aslında Serçe Tepesi’nden (Lenin Tepesi) Gorki Park’a kadar, yolunuzu düşüreceğiniz her parkta leylak kokusuyla başınız dönecektir.

Meraklısı için Moskova’nın meşhur “leylak parkı”nın da adresini verelim. Her ne kadar biraz “sapa” kalsa da Şelkovskoya Şose 12 diye adresi not edebilirsiniz. Bu parkta dünyanın dört bir yanında getirilen leylaklar açıyor.

Kaynak: MoskovaLife

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gorki Park, Gorki Park Moskova, Gorki Park Rusya, Moskova, Moskova haberleri, Moskova leylak, Moskova leylak zamanı, Moskova parkları, Moskova Rusya, Moskova Rusya turu, Moskova turu, Tokyo, Tokyo japonya, Tokyo sakura,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları