Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova’da çocuklar için mutlaka görülmesi gereken iki müze

13 Ekim, 2014 | 07:42

Müzeler şehri olarak da bilinen Rusya’nın başkenti Moskova’da, çocukları ile tatil planlayan ailelerin az bilinen fakat mutlaka görmesi gereken iki müze bulunuyor.

Moskova’da gezmeye değer ancak az bilinen, büyükler kadar küçüklerin de ilgisini çekebilecek iki değişik müze bulunuyor.

Bunlardan ilki “Denizaltı müzesi”. Burada Rus denizaltılarının tarihi gelişimi ve değişimiyle ilgili ayrıntılı bilgi almak mümkün. Müze içinde genel olarak Rus denizaltılarının anlatıldığı, 1-2.

Dünya savaşlarında kullanılan denizaltılarla şu anda donanmada kullanılan modern denizaltıların tanıtıldığı bölümler bulunuyor. Müzedeki denizaltılarda ziyaretçilerin daha kolay girip çıkmasını sağlayacak değişikler yapıldı, örneğin kapılar eklendi.

Metro müzesini keşfedin

Metro müzesinde ise, dünyanın en büyük ve en güzel metroları arasında yer alan Moskova metrosunun tarihi gelişimini gözlemlemek mümkün. Burada eski metro vagonları, makinistin kabini, tahta turnikeler, jeton makinelerinin de aralarında bulunduğu pek çok ilginç parça yer alıyor.

1958 yılında açılan üç katlı müzeyi bireysel olarak gezmek isteyenler için Perşembe günleri 09.00 – 16.00 saatleri ayrıldı (MoskovaLife)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Denizaltı müzesi, Denizaltı müzesi moskova, Denizaltı müzesi rusya, Metro müzesi, Metro müzesi rusya, Moskova, Moskova haberleri, Moskova müze, Moskova turu, Rusya, Rusya Moskova, Rusya moskova müze, Rusya müze,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları