Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova’da evlere yemek turu

12 Temmuz, 2013 | 21:05

Moskova'da evlere yemek turu Rusya’da başkent yönetimi uluslar arası bir ‘kültür – mutfak’ değişimi programı kurmayı tasarlıyor.

Ticaret ve hizmet departmanı başkanı yardımcı vekili Aleksandr İvanov, İzvestiya gazetesine konuştu. İvanov’a göre, yemek projesinin ana konsepti çerçevesinde yabancı turistler Moskova sakinlerinin evlerinde öğlen ya da akşam yemeklerine konuk olup gerçek Rus mutfağını deneme fırsatı bulacaklar ve bu suretle söz konusu proje yemek turizmin promosyonuna yönelik bir katkı sağlamış olacak.

İvanov’a göre evlere yemek turları düzenlenmesi fikri, yemek turizminin gelişimine katkıda bulunacak olan ve gerçekleşmesi mümkün olan seçeneklerden sadece biri.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre,yakın bir zaman dilimi içerisinde WowMoscow projesi kapsamında yine aynı ismi taşıyan bir mobil uygulamanın devreye girmesi planlanıyor.. Bu uygulama sayesinde ‘ev -yemek turu’ sipariş etmek mümkün olabilecek.

Hazırlanmakta olan söz konusu mobil uygulama, yabancı kentlerde geceleme olanağı tanıyan misafirlik siteleri olan CouchSurfing, Hospitality Club gibi internet sayfalarının çalışma prensiplerine benzer bir şekilde faaliyet gösterecek.

Kendisi için rahat bir seçenek arayan turist, ilgili internet portalı içerisinde şehir sakini ile iletişim kurup buluşma saati konusunda anlaşabilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aleksandr İvanov, İzvestiya gazetesi, Moskova, Moskova haberleri, moskova turist, Moskova yemek turu, Moskova yemekleri, Rus yemekleri, Rusya, WowMoscow projesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları