Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova’yı en çok Türkler ziyaret etti

19 Ocak, 2015 | 09:15

Rusya’nın başkenti Moskova, geride bıraktığımız yılda 5,7 milyon yabancı turisti ağırladı. Turistlerin büyük çoğunluğunun Türk olması dikkatlerden kaçmadı.

2010 yılında 4 milyon turistin ziayaret ettiği Moskova, 2014 yılında yeni bir rekora imza atarak 5,7 milyon yabancı turisti ağırladı. Moskova’ya giden yabancı turitler arasında yine Türk vatandaşlarının üstünlüğü göze çarptı.

Rusya Turizm Komitesi Başkanı Sergey Şpilko’nun açıkladığı verilere göre, 2013 yılına göre Türk turist sayısında yüzde 8 artış yaşandı. Çin’den yüzde 4, İsrail’den yüzde 9, Güney Kore’den ise yüzde 42 daha fazla turist Moskova’yı ziyaret etti.

Avrupa’da yılbaşı için en fazla tercih edilen şehirlerden olan Moskova’nın, yaşanan büyük devalüasyonun ardından daha ucuz hale gelmesi bu yılki turist sayısında da ciddi bir artış olacağını gösteriyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Moskova, Moskova ekonomi, Moskova gezilecek yerler, Moskova haberleri, Moskova Rusya, Moskova t, moskova turist, Moskova Turizm, Moskova türk turist, Moskova yılbaşı, Rusya, Rusya ekonomi, rusya haberleri, Rusya moskova turu, Rusya turizm, rusya türkiye turis, rusya turu,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları