Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova’yı en çok Türkler ziyaret etti

19 Ocak, 2015 | 09:15

Rusya’nın başkenti Moskova, geride bıraktığımız yılda 5,7 milyon yabancı turisti ağırladı. Turistlerin büyük çoğunluğunun Türk olması dikkatlerden kaçmadı.

2010 yılında 4 milyon turistin ziayaret ettiği Moskova, 2014 yılında yeni bir rekora imza atarak 5,7 milyon yabancı turisti ağırladı. Moskova’ya giden yabancı turitler arasında yine Türk vatandaşlarının üstünlüğü göze çarptı.

Rusya Turizm Komitesi Başkanı Sergey Şpilko’nun açıkladığı verilere göre, 2013 yılına göre Türk turist sayısında yüzde 8 artış yaşandı. Çin’den yüzde 4, İsrail’den yüzde 9, Güney Kore’den ise yüzde 42 daha fazla turist Moskova’yı ziyaret etti.

Avrupa’da yılbaşı için en fazla tercih edilen şehirlerden olan Moskova’nın, yaşanan büyük devalüasyonun ardından daha ucuz hale gelmesi bu yılki turist sayısında da ciddi bir artış olacağını gösteriyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Moskova, Moskova ekonomi, Moskova gezilecek yerler, Moskova haberleri, Moskova Rusya, Moskova t, moskova turist, Moskova Turizm, Moskova türk turist, Moskova yılbaşı, Rusya, Rusya ekonomi, rusya haberleri, Rusya moskova turu, Rusya turizm, rusya türkiye turis, rusya turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları