Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova’nın Disneyland’i böyle olacak

21 Nisan, 2014 | 10:56

Moskova Mimarlık Konseyi, başkentte inşaa edilecek Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Disneyland’in benzeri olan eğlence parkının projesini yayınladı.

Daha önce Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin’in duyurduğu Disneyland projesi kamuoyu ile paylaşıldı.

Moskova’nın güneyinde yer alan Nagatinsk taşkın yatağında inşa edilecek park için yaklaşık 250 bin metrekarelik bir arazi tahsis edildi. 80 bin metrekaresinde, yıl boyu çalışacak DreamWorks atraksiyonları yer alacak. Arazinin geri kalan kısmında ise eski Ekim’in 60. Yılı Parkı’nın yeşil alanları onarılacak, yaya ve bisiklet güzergahları ile çocuk ve spor alanlarının yer alacağı peyzajlı park oluşturulacak.

DISNEYLAND TURU İÇİN TIKLAYIN

Rusya’nın Sesi sitesinin haberine göre, parkta ayrıca bir sinema, “Soyuzmultfilm” film stüdyosu pavyonu, çizgi filmlerinin gösterileceği çok salonlu sinema, çocuk yelken okulu, buz pateni pisti, restoran alanı, çocuk ürünlerinin satılacağı marketler, dönme dolap ve 5 bin kapasiteli “Moskova” konser salonu inşa edilecek.

2017’de tamamlanacak parkın her yıl 4 milyon kişi tarafından ziyaret edilmesi planlanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Disneyland, Disneyland çocuk tatili, Disneyland Fransa, Disneyland haberleri, Disneyland Turu, DreamWorks, Fransa, fransa disneyland, Fransa haberleri, Moskova, Moskova Belediye Başkanı, Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Moskova disneyland, Moskova haberleri, Moskova Rusya, Moskova tatil, Moskova turları, Sergey Sobyanin,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları