Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova’nın Disneyland’i böyle olacak

21 Nisan, 2014 | 10:56

Moskova Mimarlık Konseyi, başkentte inşaa edilecek Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Disneyland’in benzeri olan eğlence parkının projesini yayınladı.

Daha önce Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin’in duyurduğu Disneyland projesi kamuoyu ile paylaşıldı.

Moskova’nın güneyinde yer alan Nagatinsk taşkın yatağında inşa edilecek park için yaklaşık 250 bin metrekarelik bir arazi tahsis edildi. 80 bin metrekaresinde, yıl boyu çalışacak DreamWorks atraksiyonları yer alacak. Arazinin geri kalan kısmında ise eski Ekim’in 60. Yılı Parkı’nın yeşil alanları onarılacak, yaya ve bisiklet güzergahları ile çocuk ve spor alanlarının yer alacağı peyzajlı park oluşturulacak.

DISNEYLAND TURU İÇİN TIKLAYIN

Rusya’nın Sesi sitesinin haberine göre, parkta ayrıca bir sinema, “Soyuzmultfilm” film stüdyosu pavyonu, çizgi filmlerinin gösterileceği çok salonlu sinema, çocuk yelken okulu, buz pateni pisti, restoran alanı, çocuk ürünlerinin satılacağı marketler, dönme dolap ve 5 bin kapasiteli “Moskova” konser salonu inşa edilecek.

2017’de tamamlanacak parkın her yıl 4 milyon kişi tarafından ziyaret edilmesi planlanıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Disneyland, Disneyland çocuk tatili, Disneyland Fransa, Disneyland haberleri, Disneyland Turu, DreamWorks, Fransa, fransa disneyland, Fransa haberleri, Moskova, Moskova Belediye Başkanı, Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Moskova disneyland, Moskova haberleri, Moskova Rusya, Moskova tatil, Moskova turları, Sergey Sobyanin,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları