Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova artık kara teslim olmayacak

19 Ekim, 2009 | 07:31

Moskova Moskova Belediye Başkanı Yuri Mihaylovic Lujkov, kışın kar bulutlarını dağıtacak.

Bundan böyle Rusya’nın Başkenti Moskova’ya kar yağmasını engelleyeceği sözünü veren Yuri Mihaylovic Lujkov, Rus Hava Kuvvetleri’nden birkaç milyon dolar karşılığı kiralanacak uçaklarla kar bulutlarını başkente ulaşmadan kimyasal madde püskürterek dağıtağını açıkladı.

Kar bulutlarını Moskova’nın dışına dağılmasıyla Kasım-Mart ayları arası Moskova kar temizliğinden, trafikten tasarruf edileceğini ve kentte yaşam kalitesinin yükseleceğini belirtiyor.

Ancak kar bulutlarının Moskova çevresindeki bölgeler üzerinde yoğunlaşacağı ve bu yerlerde aşırı kar yağışı yüzünden zorluklar yaşanacağı belirtiliyor.

Bilim insanları da bütün bir kış mevsimi boyunca kar bulutlarını dağıtmaya çalışmanın çevreye ciddi biçimde zarar vereceği uyarısında bulundu.

Rus Meteoroloji Servisi de, kimyasal maddelerin kar bulutlarını engellemek için kullanılabileceğini ancak yarım saat sonra sürecin tekrar edilmesi gerekeceğini belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Belediye Başkanı, kar bulutları, kar yağışı, kimyasal madde, kimyasal madde püskürtmek, Moskova, Moskova Belediye Başkanı, Moskova Belediye Başkanı Yuri Mihaylovic Lujkov, Rus Hava Kuvvetleri, Rus Meteoroloji Servisi, Yuri Mihaylovic Lujkov,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları