Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova artık kara teslim olmayacak

19 Ekim, 2009 | 07:31

Moskova Moskova Belediye Başkanı Yuri Mihaylovic Lujkov, kışın kar bulutlarını dağıtacak.

Bundan böyle Rusya’nın Başkenti Moskova’ya kar yağmasını engelleyeceği sözünü veren Yuri Mihaylovic Lujkov, Rus Hava Kuvvetleri’nden birkaç milyon dolar karşılığı kiralanacak uçaklarla kar bulutlarını başkente ulaşmadan kimyasal madde püskürterek dağıtağını açıkladı.

Kar bulutlarını Moskova’nın dışına dağılmasıyla Kasım-Mart ayları arası Moskova kar temizliğinden, trafikten tasarruf edileceğini ve kentte yaşam kalitesinin yükseleceğini belirtiyor.

Ancak kar bulutlarının Moskova çevresindeki bölgeler üzerinde yoğunlaşacağı ve bu yerlerde aşırı kar yağışı yüzünden zorluklar yaşanacağı belirtiliyor.

Bilim insanları da bütün bir kış mevsimi boyunca kar bulutlarını dağıtmaya çalışmanın çevreye ciddi biçimde zarar vereceği uyarısında bulundu.

Rus Meteoroloji Servisi de, kimyasal maddelerin kar bulutlarını engellemek için kullanılabileceğini ancak yarım saat sonra sürecin tekrar edilmesi gerekeceğini belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Belediye Başkanı, kar bulutları, kar yağışı, kimyasal madde, kimyasal madde püskürtmek, Moskova, Moskova Belediye Başkanı, Moskova Belediye Başkanı Yuri Mihaylovic Lujkov, Rus Hava Kuvvetleri, Rus Meteoroloji Servisi, Yuri Mihaylovic Lujkov,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları