Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova baharın gelişini kutluyor

23 Şubat, 2015 | 09:49

Rusya’nın başkenti Moskova’da, baharın gelişi geleneksel Maslenitsa şenlikleriyle kutlanıyor.

Rusların Hristiyanlık öncesi dönemden bu yana kutladığı Maslenitsa Bayramı, kışın neşeli bir şekilde uğurlanması ve baharın sevinçle karşılanması anlamına geliyor.

NationalTurk’ün haberine göre; Rusya‘nın başkenti Moskova’daki VDNH fuar alanında “Maslenitsa” dolayısıyla düzenlenen etkinlikti, Rus halk kültürüne ait kıyafetler, şarkılar ve danslar sergilendi. “Maslenitsa” şenliğine katılan çocuklara, oyunlar oynatılıp, Rus mutfağına özgü yiyecekler ikram edildi.

Etkinliğe katılanlardan Anna Kalyakina isimli genç, “Hava çok güzel, artık kışın geride kalıp baharın geldiğini söyleyebilirim. Maslenitsa bayramında eğlenmek ve gezmek için buradayım” dedi.

Kristina ve Alyona ise Maslenitsa bayramında Rus mutfağının geleneksel yemeklerinden “blini” yiyip, gezmek istediklerini söylediler.

Maslenitsa bayramı, Ortodoks dünyasının tuttuğu büyük oruçtan bir hafta öncesine denk geliyor. 7 gün süren bayramda, çeşitli etkinlikler ve kutlamalar düzenleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Maslenitsa, Maslenitsa moskova, Maslenitsa rusya, Maslenitsa şenlikleri, Moskova, Moskova bayram, Moskova haberleri, moskova şenlik, Moskova turu, Rusya, Rusya bahar, Rusya bahar bayramı, Rusya Bayram, rusya etkinlik, Rusya Moskova, Rusya moskova bahar, Rusya Moskova kış, Rusya şenlik,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları