Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova baharın gelişini kutluyor

23 Şubat, 2015 | 09:49

Rusya’nın başkenti Moskova’da, baharın gelişi geleneksel Maslenitsa şenlikleriyle kutlanıyor.

Rusların Hristiyanlık öncesi dönemden bu yana kutladığı Maslenitsa Bayramı, kışın neşeli bir şekilde uğurlanması ve baharın sevinçle karşılanması anlamına geliyor.

NationalTurk’ün haberine göre; Rusya‘nın başkenti Moskova’daki VDNH fuar alanında “Maslenitsa” dolayısıyla düzenlenen etkinlikti, Rus halk kültürüne ait kıyafetler, şarkılar ve danslar sergilendi. “Maslenitsa” şenliğine katılan çocuklara, oyunlar oynatılıp, Rus mutfağına özgü yiyecekler ikram edildi.

Etkinliğe katılanlardan Anna Kalyakina isimli genç, “Hava çok güzel, artık kışın geride kalıp baharın geldiğini söyleyebilirim. Maslenitsa bayramında eğlenmek ve gezmek için buradayım” dedi.

Kristina ve Alyona ise Maslenitsa bayramında Rus mutfağının geleneksel yemeklerinden “blini” yiyip, gezmek istediklerini söylediler.

Maslenitsa bayramı, Ortodoks dünyasının tuttuğu büyük oruçtan bir hafta öncesine denk geliyor. 7 gün süren bayramda, çeşitli etkinlikler ve kutlamalar düzenleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Maslenitsa, Maslenitsa moskova, Maslenitsa rusya, Maslenitsa şenlikleri, Moskova, Moskova bayram, Moskova haberleri, moskova şenlik, Moskova turu, Rusya, Rusya bahar, Rusya bahar bayramı, Rusya Bayram, rusya etkinlik, Rusya Moskova, Rusya moskova bahar, Rusya Moskova kış, Rusya şenlik,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları