Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova artık çok daha ucuz!

18 Haziran, 2015 | 09:00

Rublenin devalüasyonla değer kaybetmesi, yıllardır hep “en pahalı şehirler” arasında yer alan Moskova’yı özellikle geliri döviz cinsinden olanlar için cennet haline getirmeye başladı.

Moskova en pahalı şehirler sıralamasında 9’unculuktan 50’nciliğe indi. Yine aynı nedenle, yen dolar karşısından rekor düşüşle 125 yene kadar gerilediği için Tokyo da ilk kez dünyanın en pahalı 10 şehri listesinden indi ve 11’inci oldu.

Geliri döviz cinsinden olan beyaz yakalı yabancı profesyonellerin (Expat) dünyadaki yaşam maliyetlerini araştıran Mercer Human Resource, araştırmanın 2015 sonuçlarını açıkladı

Araştırmada, Batılı bir “expta”ın kendi ülkesinde alışık olduğu yüksek standartlarla, konaklamadan ulaşıma, restoranlardan çocuklarının özel okuluna kadar hangi mal ve hizmeti ne kadara satın alabileceği sorusuna cevap aranıyor. Bu kriterler bakıldığında Angola’nın başkenti Luanda bir yabancı profesyonel için en pahalı şehir.

Moskova çok ucuzladı

Araştırma, Moskova’nın son bir yılda en fazla ucuzlayan şehir olduğunu gösteriyor. Geçen yıl 9’uncu olan Moskova şu an 50’nci sıraya indi. St. Petersburg ise 152’nci sırada.

MoskovaLife

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Mercer Human Resource, Mercer Human Resource moskova, Moskova, Moskova ekonomi, Moskova gezilecek yerler, Moskova haberleri, Moskova ruble, Moskova Rusya, Moskova Rusya turu, Moskova thy, Moskova turu, Moskova ucuz tur, Rusya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları