Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moskova 9 Mayıs Zafer Bayramı kutlamaları için 3,4 milyon dolar harcayacak

27 Nisan, 2013 | 15:36

Moskova Kızıl Meydan Moskova 9 Mayıs Zafer Bayramı kutlamaları için 3,4 milyon dolar harcayacak

Rusya 9 Mayis 1945’te 2.Dünya Savaşını sona erdiren Hitlere karşı zaferin yil dönümünü kutluyor.

Kızıl Meydan da dev  geçit töreni

Rusya’da her her yıl 9 Mayis’ta kutlanan Zafer Bayramı’nda başkent Moskova olmak üzere ülke genelinde çeşitli törenler düzenleniyor.Moskova’daki ünlü Kızıl Meydan da bu sene de görkemli geçit törenine sahne olacak.

9 Mayıs Zafer Günü geleneksel geçit töreni için kesenin ağzı açıldı. Moskova’da kutlamaların toplam maliyetinin yaklaşık 3,4 milyon dolar civarında olacağı açıklandı.  ”Moskova’nın Ekosu” radyosunun yayınına katılan Moskova Belediyesi altyapı hizmetlerinden sorumlu yetkilisi Pyotr Biryukov, yolların temizlenmesi ve ağır askeri araçların yollarda yaratacağı yıpranmanın giderilmesi başta olmak üzere, 9 Mayıs kutlamaları nedeniyle kullanılacak altyapı hizmetlerinin maliyetinin  2,2 milyon dolar olarak hesaplandığı bildirdi.

 9 Mayis’ta Moskova’da yağmur bulutlarının dağıtılması için de ayrıca 1,2 milyon dolar harcanacağını söyleyen Pyotr Biryukov, başkente 50,100 ve 200 kilometre uzaklıklardaki mesafelerde üç ayrı uçak grubunun yağmur bulutlarını dağıtacağını ve 9 Mayısta 06.00-24.00 saatleri arasında yağmur yağmamasının sağlanacağını belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
9 Mayıs, 9 Mayıs Rusya, Hitler, Kızıl Meydan, Kızıl Meydanı, Moskova, Moskova 9 Mayıs, Moskova Zafer Bayramı, Rusya, Rusya Bayram, Rusya Zafer Bayramı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları