Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Montmartre’a gitmek için bir sebep daha: Üzüm Festivali

13 Şubat, 2014 | 15:49

montmartre-ressamlar-tepesi-3424

Ressamlar Tepesi olarak bilinen Montmartre, dünyanın en özel başkentlerinden Paris’in 18. bölgesinde yer almaktadır.

Sacre Coeur Bazilikası’nı (Adaklar Kilisesi’ni) görme fırsatı da sunan Ressamlar Tepesi Montmartre’ı görmek için bir sebep daha var. Genellikle sanatseverlerin görmeyi tercih ettikleri Paris’in 18. bölgesinde yer alan ve tüm şehri yukarıdan görme fırsatı sunan Montmartre’ı yerel ve yabancı turistlerin ziyaret etmesinin bir diğer nedeni de Ekim ayında düzenlenen Üzüm Festivali.

Paris’i ziyaret ettiğiniz zaman, Louvre, Eiffel Kulesi, Lafayette sizleri bekler. Champs- Elysées’de yürüyüş yapabilir, en elit restoranlarda Fransız şaraplarını tadabilirsiniz. Seine Nehri kenarında şehrin büyüsüne hayran kalabilir, nehrin kenarında oturan gençlerin müziklerini dinleyebilirsiniz. Ancak Paris’te bunların çok daha fazlası var. Ressamlar Tepesi’ne çıktığınız zaman, Montmartre sizlere minik galeriler, sokak ressamlarıyla masal gibi bir diyarın kapılarını aralayacak. Montmartre tepesini ziyaret etmenin en güzel zamanlarından biri de 9-13 Ekim arası

9-13 Ekim Montmartre Üzüm Festivali

Montmartre’ın her yıl düzenlenen Üzüm Şenlikleri’ne 9-13 Ekim tarihleri arasında katılabilirsiniz. Bu güzel seyahatiniz, Montmartre gezisi ile birlikte müthiş bir gurma gezisine dönüşecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fransa, montmartre, montmartre üzüm festivali, Paris, paris 18.bölge, paris tepede, ressamlar tepesi, sacre coeur,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları