Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Monarch Air’in İspanya Krizi Pahalıya Patladı

04 Ekim, 2017 | 15:21

Monarch Air

İngiltere´deki yetkililer dün akşama kadar İspanya´da mahsur kalan 23 bin yolcunun geri getirilmesini sağladı.

Avusturya´nın APA adlı haber ajansı tarafından yayınlanan habere göre İngiltere´nin beşinci en büyük havayolları şirketi olan Monarch Air´in iflası ve bundan dolayı uçuşlarını iptal etmesi, ilk başta 110 bin kişinin tatil bölgesinde mahsur kalmasına ve uzun vadede 860 bin müşterinin bir şekilde etkilenmesine neden oldu.

Tatil bölgelerinde mahsur kalan 110 bin kişiye yardım etmeye başlayan İngiliz yetkililer ilk bir hamle ile İspanya´da kalmış 23 bin kişiyi tahliye ederken 110 bin kişinin yarısını iflastan sonraki ilk hafta içerisinde İngiltere´ye geri getirmesini hedefliyor.

Monarch Air, Air Berlin ve Alitalia´dan sonra son dönemde zorlaşan rekabet şartlarına ayak uyduramayarak iflas eden havayollarının sonuncusu. Tam 50 yıl önce kurulmuş olan Monarch Air´in iflasından dolayı 750 bin yolculuk 300 bin rezervasyon geçersiz kaldı. Toplam 860 bin kişinin etkileneceği bu iflas, İngiltere´deki sivil havacılık tarihindeki şu ana kadar yaşanan en büyük iflas olayı.

Monarch Air, bu yılda iflas eden üçüncü büyük havayolları şirketi. İflasların sıklıkla meydana gelmesi, uzmanlara göre hem aşırı büyük bir kapasitenin, hem de yırtıcı bir fiyatlama stratejinin sonucudur.  Monarch Air´in başında bulunan Andrew Swaffield´e göre Tunus´ta ve Mısır´da meydana gelen terör saldırıları ile Türkiye turizmindeki sorunlar da bu havayolları şirketinin iflasında etkili oldu.

Greybull Capital adlı şirketin çatısı altında bulunan Monarch Airlines´in 2 bin yüz elemanı bulunmakta. Londra Luton´da merkezi bulunan Monarch Airlines geçen yılda 291 milyon paund zarar ettikten sonra yatırımcı arayışına girdiyse de yatırımcı bulamamıştı.

Kaynak; 1

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İngiltere, İspanya, Monarch Air,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları