Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moldova’ya kimlikle seyahat dönemi başlıyor

17 Ekim, 2018 | 14:10

Moldova'ya kimlikle seyahat dönemi başlıyor

Moldova’ya kimlikle seyahat dönemi başlıyor. Moldova’nın Ankara Büyükelçisi Bolboceanu, “İki ülke arasında kimlikle seyahat uygulanmasının başlatılması için yasal süreç tamamlanmış oldu. Moldova ile Türkiye arasındaki engelleri kaldırıyoruz.” diye konuştu.

Moldova’nın Ankara Büyükelçisi Bolboceanu, “Türkiye ile Moldova arasında kimlikle seyahat uygulanmasının başlatılması için yasal süreç tamamlanmış oldu. İki ülke arasındaki engelleri kaldırıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Moldova’ya kimlikle seyahat dönemi başlıyor

Moldova‘nın Ankara Büyükelçisi Igor Bolboceanu, daha önce iki ülke arasında karşılıklı vizesiz seyahatin sağlandığını belirterek, “Moldova ve Türkiye arasında kimlikle seyahat uygulanmasının başlatılması için yasal süreç tamamlamış oldu. İki ülkenin iş adamları, turistleri kimlikle seyahat edecek. Böylelikle iki ülke arasındaki engelleri kaldırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Büyükelçi Bolboceanu, Serbest Ticaret Anlaşması’nın daha etkin uygulanmasını sağlamak ve iş adamları arasındaki diyaloğu kolaylaştırmak amacıyla Ankara’daki büyükelçiliğin bünyesinde, Ankara ve İstanbul’da Ticari Temsilcilik ofislerinin kurulacağını da belirtti.

Ziraat Bankasın’ın temsilcilerinin Moldova’yı ziyaret ettiğini söyleyen Bolboceanu, “Türk iş adamlarının Moldova’ya yatırım yapmalarını teşvik ediyoruz. Ülkemizde otel, restoran, eğlence merkezleri açmak isteyenlere yardımcı olmaya hazırız.” şeklinde konuştu.

Kültür alanında da iş birliğinin sağlandığına işaret eden büyükelçi Bolboceanu, “Kültürümüzü ve tarihimizi birbirimize tanıtmalıyız. Bu hususta, kültür merkezlerinin kurulması ve işleyişiyle ilgili anlaşmaların yapılması öngörülmektedir.” yorumunda bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Igor Bolboceanu, Kimlikle seyahat, Moldova, Moldova'nın Ankara Büyükelçisi, Serbest Ticaret Anlaşması,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları