Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Moğolistan ile vizeler kalktı

12 Nisan, 2013 | 09:28

Moğolistan ile vizeler kalktı Moğolistan ile vizeler kalktı.Türkiye ile Moğolistan arasında vize muafiyetini öngören anlaşma imzalandı.

Moğolistan Başbakanı Altankhuyag Türk vatandaşlarına ülkelerini ziyaret etmeleri için çağrıda bulundu.

Kırgızistan ziyaretinin ardından Moğolistan’a geçen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Moğolistan Başbakanı Noroviin Altankhuyag ikili görüşmeden sonra basının karşısına geçti. İki başbakanın hazır bulunduğu törende iki ülke arasında vizenin kaldırılmasına yönelik anlaşmaya imza atıldı.

İmza töreninden sonra iki başbakan sonra ortak basın toplantısı düzenledi. Bir Moğol gazetecinin iki ülke arsında vizelerin kaldırılmasına yönelik sorusu üzerine Moğol Başbakanı, yeni dönemde ülkesinin daha çok Türk vatandaşı tarafından ziyaret edilmesini istediğini ifade etti. Başbakan Altankhuyag ,geçtiğimiz yıl 6 bin500 Moğol vatandaşının Türkiye’yi ziyaret ettiğini, Türkiye’den ise ülkesine sadece 650 kişinin geldiğini dile getirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başbakan Erdoğan, Moğolistan, Moğolistan vize, Moğolistan vize kalktı, Moğolistan vizesi, Moğolistan vizesi kaldırıldı, Moğolistan vizesi kalktı, Recep Tayyip Erdoğan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları