Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mobil THY uygulaması başladı

18 Kasım, 2009 | 09:48

Türkiye’nin ilk mobil havayolu uygulaması ”Mobil THY” başladı.

Mobil THY uygulaması ‘Mobil THY” uygulaması ile yolcular, cep telefonlarından ”www.thy.com” adresinde sunulan tüm online işlemleri yapabilecek.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, ”Mobil THY” uygulamasının başlaması nedeniyle Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde düzenlediği basın toplantısında, havayolu endüstrisinde bilişim teknolojilerinin geliştirilmesi ve kullanımının büyük önem taşıdığını belirtti.

Dünyanın büyük hava yollarının en temel problemlerinden birinin klasik bilgi teknolojileri altyapılarının geliştirilememesi olduğunu ifade eden Temel Kotil, şöyle konuştu:

”Altyapı ne kadar klasik olursa o kadar az verimli çalışıyor ve o kadar çok kaynak kullanıyor. Neden havayolları diğer sanayi ve diğer sektörlere göre bilgi teknolojilerinde o kadar hızlı gelişemiyor, çünkü global oldukları ve bütün dünya çapında bilet satıp işlem gördükleri için. THY’nin büyüme politikasında bilgi teknolojilerinin de çok önemli bir yeri var. Biz bilgi teknolojilerinde çok büyük mesafe aldık. Bunun bir ürünü olarak ‘Mobil THY’ uygulamasını bugün başlattık. Bu uygulama ile bütün işlemleri mobil olarak yapabileceğiz. Bütün özel havayolu uygulamalarımızı yeniledik ve yenilemeye devam ediyoruz. 3 yıllık dönemde THY kendi havayolu ölçeğinde en modern, en verimli bilgi teknolojisi altyapısını kullanacak. Bundan dolayı da çok iyi avantaj elde edecek.”

Mobil THY Uygulaması ile THY yolcuları, wap tarayıcısı olan cep telefonu üzerinden biletlerini alabilecek ve biniş işlemlerini yapabilecek. ”Mobil THY” uygulaması sayesinde yolcular, cep telefonlarından ”www.thy.com” adresinde sunulan tüm online işlemlerini yapabilme imkanına kavuştu. ”Mobil THY” wap adresine girmek için cep telefonunun tarayıcı kısmına ”wap.thymobile.com.tr” yazılması yeterli olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Mobil THY, Mobil THY uygulama, Mobil THY uygulaması, Mobil THY uygulaması Haberleri, Mobil THY uygulaması Temel Kotil, Temel Kotil, Temel Kotil haberleri, Temel Kotil Mobil THY, Temel Kotil Mobil THY uygulaması, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları