Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

MITT Moskova Fuarı ‘nda Bursa ‘ya büyük ilgi

17 Mart, 2011 | 15:13

MITT Moskova Fuarı ‘nda Bursa ‘ya büyük ilgi / Turizm Haberleri

Bursa, ilk kez yer aldığı 2011 MITT Moskova Fuarı’nda büyük ilgi gördü. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından açılan fuarda Uludağ ve termali ile dikkat çeken Bursa standına Rus ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi.

Her yıl özellikle kış sezonunda Rus turist akınına uğrayan Bursa, bu yıl ilk kez 2011 MITT Moskova Fuarı’na katıldı. Fuarda Rus ziyaretçilere kentin tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri tanıtıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da açılışına katıldığı 18. MITT Moskova Fuarı’nda Bakan Günay, Bursa standını ziyaret etti. Vali Yardımcısı Ali Kamil Başar, Bakan Günay’a kentin sembollerinden biri haline gelen Bursa ipeği ile kestane şekeri ikram etti.

“RUSYA ÖNEMLİ BİR PAZAR”

Vali Yardımcısı Ali Kamil Başar, MITT Moskova Fuarı’nın hem Türkiye, hem de Bursa için önemli bir pazar olduğunu vurgulayarak, “Bursa Valiliği Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği olarak bu yıl ilk kez katıldığımız MITT Moskova Fuarı’nda ziyaretçilerin büyük ilgisiyle karşılaştık. Dileriz bugüne kadar özellikle kış turizmi kapsamında Uludağ’da ağırladığımız Rus ziyaretçilerimize bundan böyle kentimizin diğer güzelliklerini de tanıtma fırsatı buluruz.” dedi.

Türkiye, MITT Moskova Fuarı’na Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 8 pavyonda toplam bin 254 metrekarelik standıyla katıldı. Türkiye’nin ikinci büyük pazarı olan Rusya’da düzenlenen ve 3 bini aşkın firmanın katıldığı fuarda, Türk stantlarında destinasyon tanıtımına ağırlık verildi.
Fuarda, Uludağ’ı ve termaliyle ilgi odağı olan Bursa, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın standında temsil edildi. Bursa Valiliği Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği tarafından hazırlanan tanıtım materyalleri Rus ziyaretçilere dağıtıldı. MITT Moskova Fuarı, 19 Mart 2011 Cumartesi gününe kadar açık kalacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2011 MITT Moskova Fuarı, Kültür ve Turizm, Kültür ve Turizm Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, MITT Moskova Fuarı, Rus Turist, Rus turistler, Vali Yardımcısı Ali Kamil Başar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları