Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mitoloji’nin Kalbi Atina’yı Keşfedin

10 Nisan, 2017 | 20:14
Atina Yunanistan

Atina Yunanistan

Mitoloji Tarihinin Kalbi’nin Attığı  Atina’yı Keşfedin

Dünya tarih ve mitoloji dendiğinde akla gelen ilk gelen şehir olan Atina, her zaman olduğu gibi bu yıl da tatilcilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Atina Yunanistan’ın başkenti olmasının yanı sıra 3500 yıllık tarihiyle gezegenin en önemli kültür miraslarından bazılarına ev sahipliği yapmakta. Ayrıca, Demokrasinin doğum yeri olan, medeniyetin gelişimi için önemli bir etki yapmış olan Atina şehri, ziyaretçilerini bir vaha gibi karşılayacak ve tarihin mitoloji ile kaynaştığı topraklarda, farklı çağların farklı kültürlerini keşfetmek yapmanız gereken tatillerden biri olmalıdır.


 

Atina’da Keşfedilmesi Gereken Yerler

Atina’da keşfedilmesi gereken bir çok nokta vardır. Kültür ve Tarihin başkenti olan Atina, dünya kültür mirası hazinesi olarak adlandırılmaktadır. Bir çok çiftin balayını bu şehir de geçirdiği ve “Mavi Yolculuk” turlarınında vazgeçilmez durağı olması, şehrin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Atina’ya balayı turu, aile turu veya bir mavi yolculuk ile ziyaret edecekseniz. Kesinlikle keşfetmeniz gereken yerler ise;

Mitolojik Tanrıların Tapınaklarını Keşfedin

Atina Partenon Tapınağı

Atina Partenon Tapınağı

Atina’ya gidip de mitolojik tanrıları görmeden geri dönmemeniz gerekmektedir. Mitolojik tanrıların tapınakları başınızı döndürecek eserlerdendir. Atina’da Akropolis, Partenon, Hephaetus tapınaklarını görmeniz gerekmektedir. Ayrıca Anafiotika, Kaisarani Manastırı ve St. George Kilisesi ilk duraklarınızdan olması gereken yerlerdir.

 

Yunan Kültürünü Tanıtan Müzeler

Atina Ulusal Arkeoloji Müzesi

Atina Ulusal Arkeoloji Müzesi

Atina’nın yunan tarihini ve  eserlerini yakından tanımak ve keşfetmek için gezmeniz gereken müzeler arasında Ulusal Arkeoloji Müzesi, Museum of Cycladix Art ve Benaki Müzesi, sanatın ve kültürün başkenti olan  Atina’nın en önemli ziyaret duraklarıdır.

 

Yunan Mutfağını Keşfedin

Yunan Mutfağı

Yunan Mutfağı

Yunan mutfağı, Türk mutfağı ile benzerlikler göstermektedir. Atina’da keşfetmek istediğiniz Yunan mutfağı aslında birçok açıdan Türk mutfağına yakın mezeler ve yemekler tadabilirsiniz. Ama kendilerine özgü birçok meze de bulunmaktadır. Ayrıca, Yunanistan denildiğinde deniz mahsüllerinin zenginliğini de unutmamak gerekmektedir.

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atina, Keşfedin, mitoloji, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları