Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mistik Ülkenin En Renkli Festivali Holi

20 Aralık, 2016 | 10:11

Mistik Ülkenin En Renkli Festivali Holi

Filmleri, müzikleri ve kültürüyle milyonları cezbeden renklerin ülkesi Hindistan, festivalleriyle de tam bir çekim merkezi.

Festivallerin coşkusuna ortak olmak için dünyanın çeşitli ülkelerinden binlerce insan, ülkeye akın ediyor. Baharın gelişini kutlamak amacıyla düzenlenen ve sayılı günlerin kaldığı Holi Festivali de gezginlerin ilgi odağı.

Hindistan, dünyanın en renkli ülkelerinden

Hindistan özel bir ülke çünkü farklı kültürlere, farklı dillere ve çeşitli renklere ev sahipliği yapıyor. Hindistan için, farklılıkların ve renklerin ülkesi dersek yanılmayız herhalde. Bu ülkeyi gezip görmek için en ideal dönemse, eylül-mayıs arası. Hindistan, çeşitli uygarlıklara mekan olmuş. Çin’den sonra en kalabalık ülke. Bu nedenledir ki, kültür, gelenek, görenek, din, dil ve kültürel mirasıyla çok zengin bir ülke. Bu gizemli ülke gezginlere, keşif meraklılarına çokça fırsatlar sunuyor. Her metrekaresiyle adeta ayrı bir fotoğraf karesi. Fotoğraf için tam bir derya.

Renklerin Festivali Holi

Çeşitli ülkelerden binlerce turistin Hindistan’a gelmesinin nedenlerinden biri de bu ülkeye özgü olan Holi Festivali. Çeşitli rivayetlerle anılan bu festival, Hintliler tarafından baharın gelişini karşılamak için kutlanıyor. Bu festival, tam anlamıyla renk cümbüşüne sahne oluyor. İnsanlar eğlenceli bir şekilde toz halindeki renkleri su tabancaları, renkli su dolu balonlar ile birbirlerini boyuyor. Erkek-kadın, zengin-fakir, çocuk-yaşlı fark etmeden, tüm halka açık alanlarda, herkesin eşit olarak katıldığı bir festival. Ezgisiz, müziksiz festival olur mu? Değişik gruplar, müzik enstrümanlarıyla dolaşıp şarkılar söyleyerek, dans ederler. Mart sonuna kadar kutlanan Holi Festivali, görsel şöleniyle birlikte büyük bir şenliğe de ev sahipliği yapıyor.

Sabah

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan, Holi Festivali,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları