Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mistik Ülkenin En Renkli Festivali Holi

20 Aralık, 2016 | 10:11

Mistik Ülkenin En Renkli Festivali Holi

Filmleri, müzikleri ve kültürüyle milyonları cezbeden renklerin ülkesi Hindistan, festivalleriyle de tam bir çekim merkezi.

Festivallerin coşkusuna ortak olmak için dünyanın çeşitli ülkelerinden binlerce insan, ülkeye akın ediyor. Baharın gelişini kutlamak amacıyla düzenlenen ve sayılı günlerin kaldığı Holi Festivali de gezginlerin ilgi odağı.

Hindistan, dünyanın en renkli ülkelerinden

Hindistan özel bir ülke çünkü farklı kültürlere, farklı dillere ve çeşitli renklere ev sahipliği yapıyor. Hindistan için, farklılıkların ve renklerin ülkesi dersek yanılmayız herhalde. Bu ülkeyi gezip görmek için en ideal dönemse, eylül-mayıs arası. Hindistan, çeşitli uygarlıklara mekan olmuş. Çin’den sonra en kalabalık ülke. Bu nedenledir ki, kültür, gelenek, görenek, din, dil ve kültürel mirasıyla çok zengin bir ülke. Bu gizemli ülke gezginlere, keşif meraklılarına çokça fırsatlar sunuyor. Her metrekaresiyle adeta ayrı bir fotoğraf karesi. Fotoğraf için tam bir derya.

Renklerin Festivali Holi

Çeşitli ülkelerden binlerce turistin Hindistan’a gelmesinin nedenlerinden biri de bu ülkeye özgü olan Holi Festivali. Çeşitli rivayetlerle anılan bu festival, Hintliler tarafından baharın gelişini karşılamak için kutlanıyor. Bu festival, tam anlamıyla renk cümbüşüne sahne oluyor. İnsanlar eğlenceli bir şekilde toz halindeki renkleri su tabancaları, renkli su dolu balonlar ile birbirlerini boyuyor. Erkek-kadın, zengin-fakir, çocuk-yaşlı fark etmeden, tüm halka açık alanlarda, herkesin eşit olarak katıldığı bir festival. Ezgisiz, müziksiz festival olur mu? Değişik gruplar, müzik enstrümanlarıyla dolaşıp şarkılar söyleyerek, dans ederler. Mart sonuna kadar kutlanan Holi Festivali, görsel şöleniyle birlikte büyük bir şenliğe de ev sahipliği yapıyor.

Sabah

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hindistan, Holi Festivali,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları