Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mısır Turizmi canlanıyor / Turizm Haberleri

25 Şubat, 2011 | 12:38

Mısır Turizmi canlanıyor / Turizm Haberleri

Mısır’da gerginliğin sona ermesinin ardından ülkenin en büyük gelir kaynaklarından turizm canlanma belirtileri gösteriyor. Almanya, İngiltere, İtalya, Hollanda, Belçika, İsveç, Danimarka ve Norveç vatandaşlarına Mısır’a gitmemeleri yönündeki uyarılarını kaldırdı.

Kahire Uluslararası Havalimanı 16 Şubat tarihinde farklı ülkelerde 189 uçağın Mısır’a gelmesine tanık olurken Hurghada Havalimanı’na bin 900 turistin geldiği kaydedildi. Bu süreçte Şarm El-Şeyh’e de 27 uçuş yapıldı. Rusya Turizm Bakanlığı’ndan Sergei Teodoroviç Hurghada’yı ziyaret edip Rus turistlerin şartlarını inceledi. Teodoroviç yaptığı açıklamada, Mısır’da her şeyin yolunda göründüğünü ve Rus turistlerin tatillerine rahatlıkla devam ettiğini vurguladı. Son olarak Avustralya ile Hollanda turizm acenteleri de piramitleri ve tarihi mabetleriyle bilinen Kuzey Afrika ülkesine turların kısa bir süre sonra başlayacağını duyurdu.

Mısır’ın Türkiye’deki Turizm Konsolosu Nehad Gamal Eldin ise Mısır’ın Türk turistler için ideal tatil konumunu koruduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Başarılı ve barışçıl dönüşümümüzün ardından her şeyin normale döndüğünü ve istikrarın yeniden oluştuğunu söyleyebiliyoruz. Dönem boyunca Hurghada ve Şarm El Şeyh’deki otellerin yüzde 17 ila yüzde 20 arasındaki doluluk oranlarına sahipti. Çok sayıda turist tatillerine gönül rahatlığıyla devam etti ve tek bir turist bile olaylar sırasında zarar görmedi. Birçok ülkenin yeniden Mısır turlarına başlaması Mısır turizmine olan güvenin bir emaresi.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Belçika, Danimarka, Hollanda, İngiltere, İsveç, İtalya, Mısır, Mısır HAberleri, Mısır Olayları, Mısır Olayları yatıştı, Mısır Turizm, Mısır Turizmi, Mısır Türk Turistler, Norveç, Turizm Konsolosu Nehad Gamal Eldin, Türk Turistler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları